X


Anchor Protocol Coin Nedir?

Anchor, küresel ekonomik büyümeye sabitlenmiş iki tokenlı, algoritmik bir stablecoindir.
12:35
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Anchor Protocol, Terra blok zincirinde bir ödünç verme ve ödünç alma protokolüdür. ANC, protokolün, kullanıcıların dijital varlıklarını aşırı teminatlı bir modelle yönetişime katmalarına, ödünç vermelerine, ödünç almalarına ve faiz kazanmalarına olanak tanıyan yerel yardımcı program ve yönetim tokenıdır.

Anchor Prtocol (ANC) Nedir?

Anchor, küresel ekonomik büyümeye sabitlenmiş iki tokenlı, algoritmik bir stablecoindir.

İtibari sabit paralara bir alternatif sunan Anchor, herhangi bir itibari para biriminin gücü, piyasa dalgalanmaları veya ekonomik durgunluklardan bağımsız olarak istikrarlı kalmayı hedefliyor. Anchor, küresel ekonominin sürdürülebilir büyüme eğiliminden yararlanarak bireylere, işletmelere, kuruluşlara ve hükümetlere istikrarlı finansal çözümler sunar.

Proje yaptığı açıklamalarda, “Vizyonumuz, herhangi bir kripto para birimi veya geleneksel para birimi için değerlerini sabitleyebilecekleri istikrarlı bir platform oluşturmak ve küresel bir para birimi ve finansal standart olarak fiyat istikrarının temel taşı olmaktır. Anchor’ın temel misyonu, küresel ekonomik istikrarın itici gücü olmaktır.” sözlerini kullanıyor.

Anchor, Terra stablecoin mevduatlarında düşük değişkenlikle getiriler sunan merkezi olmayan bir tasarruf protokolüdür. Anchor, büyük Proof-of-Stake blok zincirlerinden gelen çeşitlendirilmiş bir stake ödülü akışı tarafından desteklenmektedir ve bu nedenle para piyasası faiz oranlarından çok daha istikrarlı olması beklenebilir. Anchor topluluğu, Anchor’da istikrarlı, güvenilir bir getiri kaynağının kriptoda referans faiz oranı olma fırsatına sahip olduğuna inanıyor.

Yapılan açıklamalara göre yatırılan sabit paralar, Anchor Terra (aTerra) ile temsil edilir. aTerra tokenları, tahakkuk eden faizle birlikte ilk mevduat için kullanılabilir ve faiz tahsilatının sadece onlara bağlı kalarak yapılmasına izin verir. Anchor, mevduat sahiplerine şunları sağlamak için yapılandırılmıştır:

  • Asset teminatlarının ödülleriyle desteklenen yüksek, istikrarlı mevduat getirileri
  • Stablecoin mevduatlarının havuzlanmış kredisi yoluyla anında para çekme
  • Yetersiz teminatlandırma riskinde kredilerin tasfiyesi yoluyla anapara koruması

Öte yandan Anchor, açık, izinsiz bir tasarruf protokolüdür, yani herhangi bir üçüncü taraf uygulaması, herhangi bir kısıtlama olmaksızın bağlanıp faiz kazanmakta özgürdür. Anchor Earn, Anchor.js veya EthAnchor aracılığıyla geliştiriciler yalnızca birkaç satır kod kullanarak Anchor ile etkileşim kurabilir.

ANC Coin Yorum

Anchor özellikle birkaç farklı ürün sunduğu için kullanıcıların ilgisini çekiyor ve gelecek planları ile de takip edilen bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada ANC’nin Binance’de listelenmesinin de ilgiyi arttırdığı ifade edilebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1965 dolardan işlem gören Anchor Coin, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin karşısında da 0.00004312 BTC ile işlem görüyor. Bunların yanı sıra 347,063,586 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 234. sırada yer alan Anchor Coin’ın ortalama 24 saatlik işlem hacminin 37,822,935 USD olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan bu noktada Anchor token’ın 24 Ocak 2022’de 1,5 dolar ile en dip seviyeyi ve 19 Mart 2021’de 8,3 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

ANC Coin Nasıl Alınır?

ANC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ANC Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ANC Coin’in işlem gördüğü BUSD, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak ANC işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar