X


Analist Bitcoin’in Yükseliş İçin İhtiyaç Duyduğu Noktayı Belirledi!

Bitcoin için kritik seviye 7.960 dolar mı?
10:00
1 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

İlk ve hala dünyanın toplam piyasa değerine göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süreli bir düşüş ve devamındaki yükselişten sonra yönünü yine aşağıya çevirmiş gibi gözükmekte.

6.500 dolara gerileyen BTC, son iki günde elde ettiği hafif çaplı bir ralli ile 7.500 dolara ve oradan da 7.800 dolara kadar yükseldi. Gün içerisinde 7.900 dolar seviyesini test eden BTC ne yazık ki bu direnci kırmakta başarısız oldu ve olduğu gibi 7.500 dolar seviyelerine geri döndü. Twitter üzerinde oldukça popüler olan kripto para analisti Crypto Birb de BTC’nin 10.000 dolara uzanan yolda tutunabilmesi için hangi seviyeyi kırması gerektiğini belirtti.

Bitcoin 5.000 Dolar Bandına İnebilir

Birb, Bitcoin‘in 9.100 dolara doğru bir yükseliş için 7.960 doların üzerine çıkması gerektiğini belirtti. Bu durumun gerçekleşmemesi ve test edilmesine rağmen seviyenin aşılamaması durumunda da 5.400 dolara kadar inişin mümkün olduğunu ima eden analist, aslında BTC’nin düşüşünden önce bunu tahmin etmiş oldu.

Kripto para analistlerinin bir çoğu ise lider kripto para için yönlerini yükseliş olarak tayin etti. Özellikle Bitcoin’in her sene yükseliş yaşadığı Aralık ayına giriş yaptığını göz önüne alacak olursak, yakında beklenmeyen bir ralli ile karşı karşıya kalabiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar