Reklam

Bitcoin 6.000 Dolara Mı Geriliyor?

Bitcoin’de yirmi dört saat içinde %5’lik bir düşüş yaşandı.
09:00
1 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz hafta 6.600 dolara kadar düşen Bitcoin toparlanma sağlayarak 7.800 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Bu artış %20’lik bir pozitif performansı işaret ediyor. Ancak son saatlerde Bitcoin yine düşüş eğilimi sergilemeye başladı ve analistler bu düşüşün devam edeceği tahmininde bulunuyor.

Fiyat 7.400’ün Altında

Yazının yayıma hazırlandığı sırada Bitcoin yaklaşık olarak 7.376 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bu da yirmi dört saat içinde yaşanan %5.57’lik bir düşüşü işaret ediyor. Bu yeni hareketle her ne kadar çok ciddi düşüşler gibi görünmese de bazı analistler çok daha düşük seviyelerin işareti olduğunu dile getiriyor.

Popüler yatırımcı Inmortal Technique, 6.600 dolar seviyesinden sonra satış baskısının arttığını ve boğaların güç kaybettiğini belirtti. Analist Twitter üzerinden paylaştığı bir grafik ile “Parti sona erdi” ifadelerini kullandı.

Bir başka analist Jonny Moe ise grafiklerdeki üçgenin kaybedilmesinin bir kez daha 6.000’li fiyatlara sebep olabileceğini ifade ediyor.

Ayılar Geri Mi Dönüyor?

Bazı analistlere göre temel göstergeler, yukarıdaki isimlerin yaptıkları düşüş tahminlerini destekliyor.

Bu haftanın başlarında Kore kripto para borsası UpBit, 342.000 Ethereum (yaklaşık olarak 50 milyon dolar değerinde) işlemin şüpheli olduğunu açıklamıştı. Her ne kadar yapılan açıklamalarda bir hack girişiminden bahsedilmese de kullanıcıların çoğu 50 milyon dolar değerindeki Ethereum’un bir daha geri döndürülemeyeceğini düşünüyor. UpBit daha sonra yaptığı açıklamalara kullanıcılarını korumak için tüm fonları soğuk cüzdanlara taşıdığını belirtmişti.

Analistlere göre bu durum önümüzdeki aylarda bir satış baskısı yaratabilir ve fiyatların daha düşük seviyeleri görmesine sebep olabilir.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar