X


Amerika’nın Dev Şirketlerinden Birisi Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

MassMutual, Bitcoin aldığını açıkladı.
14:11
11 Aralık 2020

Bitcoin’e (BTC) yönelen kurumsal yatırımcıların sayısı, BTC fiyatında görülen düşüşe rağmen azalmak yerine artıyor. Bitcoin fiyatı bundan birkaç hafta önceye kıyasla yaklaşık 2.000 dolarlık düşüş yaşamış olsa da ABD’nin en büyük sigorta şirketlerinden birisi resmi bir şekilde Bitcoin alımı yaptığını açıkladı.

MassMutual, Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Aldı

Massachusetts Mutual Life Insurance (MassMutual), milyarlarca dolarlık servete sahip bir sigorta şirketi olarak biliniyor. ABD’nin en köklü hayat sigorta şirketlerinden birisi olan MassMutual’ın 100 milyon dolarlık Bitcoin alması kesinlikle hem sembolik hem de ekonomik bir öneme sahip. Şirketin yatırım portföyünü çeşitlendirmek amacıyla böyle bir alım yaptığı açıklandı. Firmanın yaklaşık olarak 600 milyar dolarlık bir varlık yönetimine sahip olduğu biliniyor.

600 milyar dolarlık varlık yönetimine ek olarak şirketin 30 milyar dolarlık ortalama geliri bulunuyor. Yani şu an yapılan 100 milyon dolarlık yatırım, aslında diğer yatırımların bir fragmanı olabilir. MassMutual bu yatırımı yaparken kendisine aracılık eden New York Digital Investment Group hisselerinin de küçük bir miktarını satın aldı. Aslında sadece bu bile şirketin ne kadar büyük olduğunu göstermekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Sigorta Devi Kripto Para Sektörüne Kesin Giriş Yaptı

5 milyon dolarlık bir yatırım ile NYDIG’in belirli miktarda hissesini Massmutual’a satmayı kabul ettiği belirtiliyor. NYDIG de son dönemde inanılmaz bir büyüme yaşadı. Kurumsal yatırımcılar için kripto para depolama ve alım satım hizmeti sunan NYDIG, yönetimi altında 2,3 milyar dolarlık kripto para birimine sahip.

MassMutual CIO’su Tim Corbett, konu hakkında yaptığı açıklamada NYDIG şirketinden hisse ve genel olarak Bitcoin alımının uzun vadeli yatırım portföylerine uyduğunu vurguladı. NYDIG ile çalışmaları devam ettireceklerini belirten CIO, ileride daha fazla Bitcoin alabileceklerine dair bir açıklama yapmasa da birçok analist bu yönde beklentiye sahip.

btc

Bitcoin Fiyatı Bundan Nasıl Etkilenir?

Bitcoin fiyatı ise bu habere rağmen hala 18.000 doların altından işlem görüyor. Aslında piyasada son bir haftadır genel bir düşüş olduğu görülmekte. BTC’nin düşüşü analistlere göre ise geçici bir durum ve 2021 yılında BTC fiyatı 20.000 doların çok daha üzerinde seyredebilir. Özellikle kurumsal yatırımcının katılımının Bitcoin için hiç olmadığı kadar olumlu bir ortam ve benimsenme yarattığı belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar