X

Syscoin Coin Nedir?

Syscoin (SYS), varlık ve token alanı olarak hizmet sunan Syscoin platformunun kendi kripto para birimidir.
13:20
11 Aralık 2020

Syscoin Coin, ölçeklenebilir olan güvenilir bir birlikte çalışabilirlik, token, varlık mikro aktarımları ve bitcoin-core uyumlu güvenlik sağlayan Syscoin Platformunun yerel token’ıdır. Platformun ikinci veya üçüncü taraf likidite sağlayıcılarına ihtiyaç duymadan herhangi bir Ethereum standardı ERC-20 token’ı ile birlikte çalışabileceği ifade ediliyor.

Ayrıca halihazırda Bitcoin madenciliği için harcanan enerji kullanılarak çıkarılabilen, SHA-256 birleştirilmiş madencilik proof-of-work algoritmasını kullanıyor. Syscoin Platformu, ölçeklenebilir bir hizmet katmanı olarak bir masternode ağı kullanıyor.

Syscoin (SYS) Nedir?

Syscoin (SYS), varlık ve token alanı olarak hizmet sunan Syscoin platformunun kendi kripto para birimidir. Kullanıcılar, Z-DAG Protokolü ile merkezi olmayan Syscoin ağında işlem yaparak ICO’larına veya diğer projelerine güç katabiliyor. Kullanıcıların varlıkları küresel olarak uygulanabilir hale geliyor ve kullanıcılar Syscoin Platform Token’ların gerçek dünyadaki avantajlarından yararlanabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Syscoin Platform Token platformunun yararları şu şekilde sıralanıyor:

  • Oluşturması kolay
  • Güvenli
  • Hızlı işlemler
  • Çok düşük maliyetli işlemler
  • Birçok kullanım durumu
  • Syscoin Bridge kullanılarak Ethereum çalışmaları yapılabilir

Öte yandan Syscoin, aşılamaz Bitcoin ağının güvenliğini ve sağlamlığını sağlayan Bitcoin ile birleştirilerek çıkarılıyor. Yapılan açıklamalara göre bu, Syscoin sahiplerine Bitcoin Proof-of-Work güvenliğini Syscoin hızıyla sunuyor. Bazı kripto para birimlerinin aksine, birleştirme madenciliği, Syscoin’e ağ güvenilirliği ve Bitcoin’in temelini oluşturan muazzam hash gücü sağlıyor. Syscoin’de oluşturulan Syscoin Platform Tokenları (SPT) da aynı güvenlikten yararlanıyor.

Bunlara ek olarak Z-DAG Protokolü, token’ları neredeyse gerçek zamanlı olarak gönderip almanızı sağlıyor. Optimize edilmiş bir ağ, normalde diğer blok zinciri ağlarını tıkayan veya durduran yüksek trafik taleplerini karşılamak için ölçekleniyor. Tüm bunlar, merkeziyetsizliğin güvenilirliğini ve güvenliğini birleştirirken ayrıca platformun açıklamalarına göre, Blockchain alanındaki en düşük işlem ücretlerinden birini sunuyor.

Syscoin Platform token’larının kullanım durumları arasında, menkul kıymetler, fayda token’ları, sertifikalar, sadakat ödülleri, satış noktaları ve ödüller bulunuyor.

Ayrıca iki yönlü bir köprü kullanan SP Token’lar, maksimum toplam arzı etkilemeden Ethereum’da sorunsuz bir şekilde ERC-20 token’larına dönüştürülebiliyor. Bu, kullanıcıların token’larının Syscoin Platformuna Ethereum tabanlı Akıllı Sözleşmeler gibi özelliklerin işlevselliğine erişmesine olanak tanıyor. Ayrıca ERC-20 token sahiplerinin Z-DAG gibi Syscoin teknolojilerinden yararlanmasına da imkan sunuyor.

SYS Coin Yorum

SYS Coin yorumlarına bakıldığında kullanıcıların genel itibari ile orta ve uzun vadeli yatırım için Syscoin (SYS) kullandıkları görülüyor. Bununla birlikte SYScoin platformunun da uzun vadede token’a güç vereceği düşünülüyor.

Özellikle son düşüşlerle birlikte SYS coin’in de düşmüş olması yatırımcılarda endişe yaratsa da 1 yıl içinde yatırımcıların Syscoin ile ilgili umutlu oldukları görülüyor. Yatırımcıların ve analistlerin yorumlarını daha net değerlendirebilmek için güncel ve tarihsel rakamlara göz atmak faydalı olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0564 dolardan işlem gören Syscoin (SYS), CoinMarketCap verilerine göre 34.072.831 USD piyasa hacmi ile piyasa değeri açısından 184. sırada yer alıyor. Ayrıca SYS coin-BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0,00000318 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Syscoin 14 Ocak 2018 tarihinde 0,9814 dolar ile rekor seviyeyi görürken 22 Şubat 2015 tarihinde 0,00019 dolar ile dip seviyeyi gördü. SYS coin’in şu anda dolaşımda 602.032.742 adet bulunduğunu ve toplam rakamın 888.000.000 SYS coin’e ulaşacağını belirtmekte de  fayda var.

Syscoin Coin Nasıl Alınır?

Syscoin coin, piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığı ile güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

28 Mart 2018 tarihinde Binance’de listelenen Syscoin coin ile kullanıcılar SYS/BNB, SYS/BTC ve SYS/ETH işlem çiftlerinde işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar