X

Popüler DeFi Tokenın’da Ölüm Kalım Noktasına Gelindi!

Bu DeFi token’ı ölüm kalım noktasına geldi.
13:13
11 Aralık 2020

Popüler DeFi projesi yearn.finance’in token’ı YFI son birkaç gündür oldukça volatil hareket ediyor ve bu da aslında genel kripto para piyasasında görülen volatil hareketlerden kaynaklanıyor. Analistlerin görüşlerine göre YFI’nın fiyat hareketleri lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer büyük altcoin’lerin hareketlerini büyük oranda yansıtıyor.

YFI Hangi Yöne Gidecek?

Analistlere göre orta vadede YFI’nin hangi yönü takip edeceği 20.000 dolar seviyesinde verilecek tepkiye bağlı olacak. Çünkü 20.000 dolar uzun zamandır DeFi token’ı için bir destek seviyesi oldu ve burada oluşacak grafikler oldukça önemli.

Öte yandan piyasanın popüler analistlerinden yTedd, YFI için görünümün çok da iyi olmadığını ifade ediyor. Analist Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile YFI için bir “ölüm kalım noktasına” gelindiğini dile getirdi. Çünkü analistin paylaştığı grafiğe göre YFI, yoğun bir orta vadeli satışın eşiğinde olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak teknik bir bakış açısıyla, yearn.finance’ın YFI token’ı şu anda geçtiğimiz ay boyunca yükseliş trendine yön veren önemli bir trend çizgisinin biraz üzerinde işlem görüyor. Dolayısıyla analistler de bu seviyede verilecek tepkinin YFI’nın kaderini belirleyeceğini düşünüyor.

YFI Fiyatı

YFI’da mevcut yaşanan düşüşten etkilenmiş gibi görünüyor. Uzun zamandır işlem gördüğü 24.000 dolar-25.000 dolar bandından düşüşe geçen YFI, 22.690 dolar bandına kadar geriledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 18.000 doların üzerinde kalamaması ve 17.600 dolar bandına gerileyerek gösterdiği zayıflık tüm piyasayı etkiledi. Bitcoin ile birlikte tüm olumlu gelişmeler rağmen BTC’den etkilenerek düşüş grafiği çizen Ethereum’un da YFI fiyatını etkilemiş olabileceği ifade ediliyor.

Analistlerin düşüncelerine göre Ethereum ve Bitcoin satış baskısını üstlerinden atıp yeniden yükselişe geçene kadar hem DeFi token’ları hem diğer altcoin’lerde zayıflık belirtileri görülmeye devam edecek.

Kripto Para Piyasası

Yukarıda da belirttiğimiz gibi şu anda kripto para birimlerinin neredeyse tamamı adeta kan ağlıyor. Piyasada oluşan yoğun satış baskısı sebebiyle çok büyük düşüşler görülüyor. Özellikle haftalık bazda kayıpların yüzde 10’ların üzerine çıktığı piyasada 1 hafta içinde Bitcoin yüzde 7’nin, Ethereum yüzde 10’un, Ripple (XRP) yüzde 9’un, Litecoin (LTC) yüzde 18’in ve Chainlink (LINK) yüzde 13’ün üzerinde kayıp verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Franko
    10 ay önce

    Daha gecen hafta 100k lardan bahsediyordunuz. Ne olduda boyle bi haber yapma geregi duydunuz? Yani cik yakinda 50 k lara gelicek yfi.

    43