X

Altcoin’lerde Son Durum: HOT, MATIC, ADA ve BTT İçin Alım Fırsatı Mı Var?

Kripto para birimleri bugün bir düşüş grafiği ile güne başladı. Ancak analistlere göre bu düşüşler birere satın alma fırsatı olarak değerlendirilebilir. 
17:10
19 Haziran 2021

Kripto para birimleri hafta sonuna düşüşle başladı ve grafikler hala kırmızıda devam ediyor. peki, bu düşüşler sırasında paniğe mi kapılmalı yoksa fiyat düşüşlerini bir satın alma fırsatı olarak mı değerlendirmeli?

Holo ve Bittorrent

Holo (HOT) fiyatı bugün 0,0070 dolara kadar geriledikten sonra buradaki desteği kullandı ve fiyat bu seviyenin altın gerilemedi. Ancak bu noktada HOT’ın dün 0,0068 dolara kadar gerilediğini ifade etmek gerekiyor. Bununla birlikte Bittorrent (BTT) fiyatı da 0,0029 dolarlık seviyeyi destek olarak kullanmış gibi görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre şu anda düşüşler her ne kadar piyasada bir panik havasına sebep olsa da aslında bu düşüşler birer satın alma fırsatı olarak değerlendirilebilir. Çünkü lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar bir geri çekilme yaşamış olsa da 36.000 dolarlık önemli seviye üzerinde kalmayı başarmış gibi görünüyor.

Analistlere göre Bitcoin 36.000 doların üzerinde kalmaya devam ederse altcoin’ler için yükseliş fırsatları ortaya çıkabilir.

Chiliz, Cardano ve Polygon

Piyasada yaşanan geri çekilmeler ile Chiliz (CHZ), Cardano (ADA) ve Polygon’da da (MATIC) düşüşler yaşandı. Aslında bu durum pek çok analiste göre anormal bir durum değil. Çünkü Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşler genel olarak tüm piyasada bir geri çekilme grafiği yaratıyor. Ancak bu noktada düşüşlerin özellikle CHZ, ADA ve MATIC için birere satın alma fırsatı yarattığı düşünülüyor.

CHZ son 24 saat içinde yaklaşık olarak %4, ADA %2 ve MATIC %2 düşüşler yaşadı. Analistler Bitcoin’in bir süre sonra yeniden yükselişe geçeceğini ve sonrasında konsolide sürecine gireceğini ifade ediyor. Dolayısıyla konsolidasyon döneminde altcoin’lerin gözle görülür yükselişler yaşama potansiyeli olduğu düşünülüyor.

Bu sebeple yapılan açıklamalara göre şu anda yaşanan geri çekilmeler birer satın alma fırsatı olarak değerlendirilebilir. Ancak bu noktada bazı isimlerin artık bir ayı piyasası başladığını düşündüğünü ve daha derin düzeltmelerin olabileceği konusunda uyarıların olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar