X


Altcoin’lerde Son Durum: Dogecoin, Polkadot, XRP ve MATIC

Analistler, DOGE, DOT, XRP ve MATIC’de yükselişlerin başlayabilmesi için piyasada genel toparlanma olması gerektiğini düşünüyor. 
10:00
19 Temmuz 2021

Kripto para piyasasında volatil hareketler devam ediyor ve Bitcoin başta olmak üzere kriptolar bir gün düşerken ertesi gün yükseliş hareketleri sergiliyor. Bu noktada analistler artık BTC’nin sıkışık fiyat hareketinin son bulması gerektiğini ve altcoin’lerin de bu hamle sonrasında yönlerini belirleyeceğini düşünüyor.

Dogecoin Gerilemeye Devam Ediyor

2021 yılının en popüler kripto paraları arasında kendisine yer bulan şaka coin’i Dogecoin (DOGE), hem fiyat hem piyasa değeri bakımından gerilemeye devam ediyor. 2021’de sergilediği performans ile piyasa değeri bakımından ilk on kripto para girmeyi başaran DOGE, her ne kadar ilk onda kalmaya devam etse de sıralamada geriliyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,17 dolardan işlem gören DOGE, 23,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile 8. sırada yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre Dogecoin gerilemesi uzun bir süre daha devam edecek. Çünkü piyasada oluşan heyecan ile birlikte DOGE fiyatı şu anda olması gereken seviyenin çok üzerinde bir değere sahip. Analistler Dogecoin’in fiyatının en fazla 0,01 dolar olması gerektiğini savunuyor.

XRP’de Sinyaller Karışık

Ripple, 2020 Aralık’tan bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir dava sürecinde bulunuyor ve bu durum XRP fiyatını önemli ölçüde etkiliyor. XRP yazının yayına hazırlandığı sırada 0,58 dolar ile düşük seviyelerde işlem görmeye devam ediyor.

Analistlere göre XRP fiyatının kendi rallisini başlatabilmesi için dava sürecinin Ripple lehine sonuçlanması büyük önem taşıyor. Davanın Ripple lehine sonuçlanması XRP’nin 3,84 dolarlık kendi rekorunu kırmasını ve 5 dolara kadar yükselmesini sağlayabilir.

Ancak eğer dava Ripple aleyhine sonuçlanırsa XRP’de çok daha derin seviyeler görülebilir. Böyle bir durumda XRP’nin 0,20 doların dahi altını görebileceğini düşünülüyor.

Polkadot (DOT) ve Polygon (MATIC)

Polkadot gerek fiyat hareketi gerekse de geliştirmeleri ile 2021 yılında dikkat çeken projeler arasında yer aldı. Polygon da benzer şekilde yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor gibi görünüyor.

Analistlere göre iki kripto para biriminde de yeniden artış hareketlerinin başlayabilmesi için öncelikle Bitcoin ve ardından altcoin’lerin yükselişe geçmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar