X

Shiba Inu (SHIB), Axie Infinity (AXS) ve Alien Worlds (TLM) Güncel Fiyat Hedefleri ve Uyarılar!

Bilmediğiniz detaylar ciddi zararlara uğramanıza sebep olabilir.
20:15
18 Temmuz 2021

Yatırımcılarına ciddi kazanç fırsatları sunmuş bu üç altcoin halen yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Ancak Bitcoin’in maruz kaldığı baskı sebebiyle ancak kısa süreli yükselişler yapabiliyorlar. Fakat Alien Worlds (TLM) öyle değil, bu hafta yatırımcısına en fazla kazandıran kripto varlıklardan biri Alien Worlds (TLM) oldu. Peki bu kripto varlıkların yakın gelecekte ne gibi hedeflerini bulunuyor? Fiyat görünümleri, destek ve dirençleri nedir?

Shiba Inu (SHIB)

Şansı Elon Musk sayesinde yaver giden ve sıfırlarını ata ata yükselen Shiba Inu (SHIB) bu sıralar durgun. Üstelik ShibaSwap hizmet vermeye başladı. Buna rağmen fiyatta eskisi gibi hareketlenme olmadı.

Shiba Inu (SHIB) erken dönem yatırımcıları Mart ve Nisan aylarında projenin ne denli zayıf olduğunu hatırlayacaktır. CMC platformunda o dönemlerde 20 bin izleyicisi olan Shiba Inu (SHIB) artık bir dev haline geldi. Tam 1 Milyon kişi bu tokenı yakından izliyor. Çok sayıda uzun vadeli yatırımcıya sahip, üstelik Vitalik Buterin birkaç ay önce arzın yarısını yaktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Elbette Buterin tarafından yakılan arza rağmen halen dolaşımda 400 Trilyona yakın Shiba Inu (SHIB) bulunuyor. Ancak bu projenin başarılı olmasına engel değil. Topluluk yetkilileri akıllıcı davranır ve düzenli yakım planlarını açıklarsa makul arz seviyelerinde güzel fiyatlar görülebilir. Elbette Shiba Inu (SHIB) 200 Milyar adetli arza inmediği sürece 1 dolar gibi rakamlar komik hedefler olacaktır.

Fiyat $0.0000057 seviyesini kendine destek yaptı. Ancak $0.0000098 rakamı aşılmadığı sürece yukarı yönlü istikrarlı bir yükselişten söz edemeyiz. Shiba Inu (SHIB) kaderini Bitcoin hareketlerine tüm diğer altcoinler gibi teslim etmiş durumda, ancak bir fark bulunuyor.

Bu fark tabi ki Elon Musk, eğer memes tokenlar için desteği devam ederse Shiba Inu (SHIB) Dogecoin ile ani yükselişler yapabilir. Bu yükselişler eskisi gibi %200’ler olmayacaktır. Ancak %7-8 seviyelerinde ani yükselişler maliyet düşürme için iyi fırsatlar doğurabilir.

Axie Infinity (AXS)

Fiyat 11,92 desteğini koruyarak büyük bir yükseliş hareketi başlatmıştı. Üç gün önce 27 doları aşan Axie Infinity (AXS) bugün haftalık desteğine yeniden gevşedi. İçinde bulunduğumuz 17 dolar desteğinin devam etmesi halinde yeniden ufak yükselişler görebiliriz.

Ancak 16 doların görülmesi ve 4 saatlik mumun kapanması durumunda kendinizi 11,9 desteğine kadar hazırlamanız gerekiyor. Riskli de olsa Axie Infinity (AXS) bugün bir fırsat sunuyor. Desteğin %5 altını stop kabul ederek yukarı yönlü hareket için şansını deneyebilirsiniz. Ancak 27’den düşen fiyat için yeniden bu direncin test edilmesi çok kuvvetli bir ihtimal değil, sadece düşük miktarlarla bu fırsat için şansınızı deneyebilirsiniz. Elbette kripto para piyasaları yüksek risk içerir ve bu sitede paylaşılan yorumlar hiçbir zaman yatırım tavsiyesi vermez. Yatırımlarınızı kendi araştırmalarınız sonucu karar vererek yapmalısınız.

Alien Worlds (TLM)

Haftanın kazandıranlarından olan TLM, özellikle sosyal medyada dolaşan dedikodularla çok insana para kazandırdı. Elbette tepeden alım yaparak şu an zarar eden yatırımcılar da bulunuyor. Ancak her seferinde söylediğimiz gibi ne düşen bıçak tutulur ne de zirveyi görmüş bir kripto varlığa stopsuz girilir. Mutlaka destek ve dirençleri takip ederek hareket etmelisiniz. Daha önce kripto yatırımcılarına tavsiyeler yazımızda bunu çok detaylı şekilde anlatmıştık.

TLM Nisan ayında 6,7 dolardan $0.1807 seviyesine düşmüş bir coindir. Bir süredir sakin olan fiyat 0,11 dolardan aniden 0,32 seviyesine yükseldi. Elbette %100’ün üzerinde yaptığı yükseliş bir yerden sonra durmalıydı. Öyle de oldu 0,16 desteğine kadar çekilen Alien Worlds (TLM) yeniden 0,21’lere kadar çıkmış olsa da direnci aşamadı.

Alien Worlds (TLM) Neden Düşüyor

Alien Worlds (TLM) için dikkat etmeniz gerekenler

  1. Öncelikle 6,7 USD olan ATH noktası sizi aldatmasın, coin sadece MXC borsasında ilk listelendiğinde saçma bir pump yedi. Yani doğal yollarla oluşmuş bir fiyat kesinlikle değil.
  2. Binance listelediğinde 1,30 seviyelerindeydi, BUSD ve BNB stake edenlere Binance ödül olarak TLM verdi ancak yeterli ilgiyi görmedi. Yani fiyata bir etkisi olmadı.
  3. Oyuncuları hedefleyen bir tokendır. Ancak ekibini, projesini, yol haritasını iyice incelemeden uzun vadeli hold yapmanız pek iyi olmayabilir.

Grafikte gördüğünüz fiyatların arkasındaki sebebi mutlaka irdeleyin, MXC pump’ı hakkında bilgi sahibi olmayan bir yatırımcı güncel fiyatı çok ucuz kabul edebilir. Ancak borsa listelenmeleri sırasında bu tarz saçma fiyatlamalar hep oluyor ve token için gerçek değer ifade etmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar