reklamı kapat

Alman Hükümetine Mesaj: Devlet Blockchain Teknolojisini Kucaklamalı

12 Şubat 2018
  • Sevinç K. EroğluSevinç K. Eroğlu

Blockchain teknolojisi devletler tarafından fark edildiğinden bu yana devletlerin kararsız ve mesafeli tavırları ekosistemdeki kullanıcıları zorlayabiliyor. Özellikle Almanya, İsviçre ve Hollanda gibi Avrupa devletleri, gelişmekte olan Blockchain olgusuna olumlu ve sağlam bir yaklaşım geliştirmek için oldukça yavaş hareket ediyorlar.

Bu bağlamda son olarak Alman Hükümetine çağrı niteliğinde bir rapor, geçtiğimiz Haziran ayında Alman parlamentosunda kurulan “Blockchain Bundesverband Lobi” grubu tarafından 7 Şubat Çarşamba günü bir basın açıklamasıyla yayınlandı.

Bu açıklamaya göre, Almanya’daki blockchain ve kripto paraların düzenlenmesinde hükümetin Blockchain teknolojisini memnuniyetle karşılaması gerektiği vurgulanarak, bu teknolojinin geleceğin teknolojisi olduğuna dikkat çekildi.

Dilerseniz raporda yayınlanan bazı cümlelere birlikte göz atalım:

“ICO’lar için yasal çerçeve eksikliği Almanya’daki pek çok yeni işletmeye engel oluşturmaya devam ediyor. Ancak bu eksiklik Almanya ve Avrupa Birliği tarafından telafi edilirse, bu teknoloji Avrupa’da kalıcı bir dayanak kazanabilir.”

Hükümetin düzenlemeler açısından ele almak istediği olgular vurgulanırken, raporda Alman ekonomisinin başarılı olabilmesi için yeniliklere açık olması gerektiğine değiniliyor.

Diliyorum ki, Alman hükümeti ve diğer devletler bu çağrı gibi raporları dikkate alarak blockchain teknolojisi ve kripto paralar ile ilgili yapılması gereken düzenlemeleri en yakın zaman da hayata geçirir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER