reklamı kapat

Aeternity (AE) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

13:00
6 Eylül 2019
  • Coin TürkCoin Türk

Aeternity daha önce benzerine rastlanılmamış derecede etkili, şeffaf ve derecelendirilebilir hizmetleri kullanıcılarıyla buluşturmayı hedefleyen yeni bir Blockchain teknolojisi şeklinde tanımlanabilir. Yenilikçi token Aeternity geniş bant aralığına sahip işlemlere, tamamen işlevsel akıllı sözleşmelere ve merkezsiz uygulamalara olanak sağlıyor.

Aeternity Nasıl Çalışır?

Çalışmalarına 2017 yılında başlayan Aeternity kripto para dünyasında karşılaşılan iki mühim soruna çözüm getirmeyi hedefliyor: Ölçeklenebilirlik ve güvenlik. Bu sayede kripto paraları geliştirmeyi ve piyasayı daha ileriye götürmeyi de amaçları arasında gösteren Aeternity akıllı sözleşmelerin ve merkezsiz uygulamaların ölçeklenebilirliklerini artıracak. Peki Aeternity bunu nasıl başaracak?

Blockchain teknolojisini mevcut sistemlere uyarlamak isteyen kullanıcıların karşılaştığı problemlerin başında akıllı sözleşmelerin ölçeklenmesi sorunu gösterilebilir. Aeternity akıllı sözleşmelerin “zincir dışında” yönetilmesine imkan vererek bahsi geçen sorunun çözülmesini sağlıyor. Bu sayede akıllı sözleşmelerin çok daha rahat ölçeklenebilir olmalarına olanak veriliyor. Akıllı sözleşmelere yönelik duyulan ihtiyacın küresel bazda her geçen gün gittikçe arttığını göz önünde bulundurursak Aeternity tarafından getirilen bu yeniliğin ne denli büyük bir önem arz ettiğini idrak edebiliriz.

Nesnelerin interneti (IoT), finansal teknoloji, oyun, bankasız bireyler ve daha niceleri için tasarlanan Aeternity önemli bir yeniliğe imza atıyor. Aeternity’nin sağladığı akıllı sözleşmeler zincir dışında bulunan “bölge kanallarında” bulunuyor. Böylece kullanıcıların güvenlikleri sağlanıyor ve daha hızlı işlem yapabilmeleri mümkün hale geliyor. Sözü geçen akıllı sözleşmeler bulundukları bölgeleri hiçbir şey ile paylaşmadıklarından paralel bir şekilde işlem görebiliyor.

Aeternity (AE) Coin Nereden Alınır?

Aeternity token’in geliştiricileri oldukça sıkı bir performans sergiliyorlar diyebiliriz. Token’in izlediği yol haritasına göre gelecekte yerine getirilmesi gereken birçok hedef bulunuyor. 2018 yılının ikinci çeyreğinde başlatılması planlanan esas ağ (mainnet) da bu hedefler arasında. Borsalarda AE şeklinde temsil edilen Aeternity token’i başta Binance olmak üzere çeşitli kripto para borsalarından temin edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.