reklamı kapat

Ripple Ortağı MoneyGram, Uber’le Masaya Oturdu

MoneyGram, Uber ile ortaklık imzaladığını açıkladı.
15:00
27 Mayıs 2020

Ripple’ın en büyük ve önemli ortaklarından birisi olan MoneyGram tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, dünyanın en ünlü ve popüler uygulamalarından birisi olan Uber artık MoneyGram ile beraber çalışacak.

Yapılan açıklamada bu ortaklık sayesinde Uber sürücülerinin ve kuryelerinin dünyanın dört bir yanına yapacakları para transferlerinde indirim elde edecekleri belirtildi. Özellikle ABD içerisinde çok fazla Uber sürücüsü var ve bunların en az %25’inin kazandıkları paranın bir kısmını dünyanın dört bir yanındaki ailelerine gönderdikleri biliniyor.

Uber ve MoneyGram Ortaklığı Duyuruldu

Bu da Uber çalışanlarının önemli bir havale pazarı oluşturmasına neden oluyor. MoneyGram CEO’su Alex Holmes konu hakkında yaptığı açıklamada şirketinin evine veya ailesine para göndermek isteyen herkes için çalışacağını ve avantajlar sunacağını belirtti. Bunun yanı sıra sürücülerin MoneyGram markasını bildiğini ve sevdiğini de belirten Holmes, bu ortaklıktan gurur duyduklarını ifade etti.

Uber ortaklığı sadece ABD için değil bunun yanı sıra Kanada, Avustralya ve İngiltere için de geçerli olacak. MoneyGram’ın hisse senedi değeri bu ortaklıktan sonra %16 artış yakaladı ve Uber’in aslında nasıl önemli bir pazar sağladığı da şimdiden ortaya çıktı.

Eğer Ripple da XRP kullanımı hakkında Uber ve MoneyGram ortaklığından ufak da olsa bir pay elde edebilirse, bunun XRP fiyatı için de yükseliş getireceğini söyleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.