reklamı kapat

Bu Sinyal 5 Aydır Bitcoin Boğa Piyasasına İşaret Ediyor

Ünlü analiste göre Bitcoin'de boğa sinyali yeniden ortaya çıktı.
18:00
27 Mayıs 2020

Look Into Bitcoin isimli veri analiz kaynağının yaratıcısı Philip Swift, elindeki verilerin toplam Bitcoin (BTC) arzının %60’ının yaklaşık olarak bir yıldır hiç hareket etmediğini gösterdiğini ifade etti. Ünlü analiste göre en son böyle bir olay yaşandığında takvimler 2016 yılına işaret ediyordu ve BTC/USD işlem çifti bu sinyal sonrasında 20.000 dolara kadar yükselerek rekor kırdı.

Bitcoin’de Boğa Sinyali

Swift, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunun net bir boğa sinyali olduğunu ve bu sinyalin 5 aydan beri oldukça güçlü şekilde görüldüğünü belirtti. Bitcoin arzının büyük bir kısmının uzun süredir hareket etmiyor oluşu, yatırımcıların fiyat yükselişinden emin olduklarını gösteriyor.

Özellikle hesabında yüklü BTC bulunan balinaların ellerindekini satmak yerine daha fazla toplayıp beklemeye başlamaları, bireysel yatırımcıların fikirlerinden farklı olarak kesin bir boğa sinyali olarak algılanabilir. Yine de bireysel yatırımcıların da devamlı olarak ellerindeki BTC’leri arttırdığı ve Bitcoin adreslerinin sayısında ciddi bir artış görüldüğü biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde kırılan aktif Bitcoin adresleri rekoru da bunun en basit kanıtı.

Philip Swift de konu hakkında  yayınladığı gönderisinde boğa piyasası sinyalinin geldiğini ima etti ve yatırımcıları umutlandırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.