f 4-10 Eylül Altcoin Analizi: Solana (SOL)! Boğa Sezonu İçin Büyük Ders! › COINTURK

4-10 Eylül Altcoin Analizi: Solana (SOL)! Boğa Sezonu İçin Büyük Ders!

Özet

  • SOL Coin 8 dolarlık dipten uzak olduğu için çoğu altcoine göre daha iyi performans gösterdi.

  • FTX çöküşü ağda onarılması güç yaralar açtı. TVL eridi ve Solana NFT topluluğunun önemli bölümü yüzde 90'ı aşan zararlar yazdı.

  • SOL Coin 18,3 ve 16 dolara düşebilir.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
03:00
5 Eylül 2023

2023 yılı güzel başladı ancak kötü bitecek gibi görünüyor. Tıpkı geçtiğimiz hafta gibi, Grayscale’in tarihi zaferi unutuldu. Uzun vadede ciddi sonuçları olabilecek bu karar SEC’i volatilite, dolandırıcılık bahanelerinin arkasına saklanmaktan kurtarıyordu. Böylece düzenleyici kurumun spot ETF onaylarının önü de açılmış oldu. Fakat ilk kararlar erteleme yönünde geldiği için (beklenen buydu) BTC tüm kripto paraları aşağı çekti.

Solana (SOL) Coin Çöküşü

FTX çöküşünün ardından 27 dolar direncini kalıcı olarak aşamayan fiyat istikrarlı düşüşler yaşadı. Yine de 8 dolarlık dipten yukarıda olduğu için geçtiğimiz yılki performansına göre çoğu altcoinden iyi durumda. Birçok kripto para Kasım dibinin de altına inip 2 yıllık diplere ulaştı. Bazı kripto paralar tüm zamanların en düşük fiyatlarının (ATL) da altına indi.

NFT coşkusu azaldı, TVL düştü, yatırımcıların risk iştahı zayıfladı derken gelişmeler hiç de SOL Coin lehine değil. Devasa ekosistem yüzde 90’ın üzerinde kayıplarla karşı karşıya kalan büyük bir mağdur topluluğa sahip. Büyük ümit bağlanan BONK Token bile unutuldu gitti.

Tüm bunları film şeridi gibi gözümüzün önünden geçirirsek ayı piyasalarının ne kadar acımasız olduğunu hatırlamış oluruz. Bunu belki aylar belki yıllar sonra boğa piyasasına girdiğimizde mutlaka yapın. SOL Coin gibi bir devin devrilişine şahit olmak zihninizde büyük bir ders olarak yerini korumalı.

Solana (SOL) Yorum

Fiyata gelecek olursak Solana güçlü bir düzeltme aşamasında. Alıcılar bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışıyor ancak düşüş trendi çizgisinde satışla karşılaşması muhtemel. Fiyatın mevcut seviyeden veya düşüş trendi çizgisinden keskin bir şekilde aşağı dönmesi, duyarlılığın olumsuz kaldığını ve trader’ların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu da fiyatı 18,3 ve 16 dolara itebilir.

Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olabilir. Bu da 22,3 doların kapılarını aralayacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI