X

Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi!

Kripto para piyasası, 26 Kasım'a düşük volatiliteli fiyat hareketleri ile başladı.
10:00
26 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin 57.000 dolar fiyat seviyelerinde akümüle olurken, piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum ise, kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte bir miktar değer kazandı ve 4.400 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Solana (SOL)

Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL, kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinden (SOL ATH : 260,06 – CoinMarketCap) bu yana gerçekleştirdiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte yüksek oranlarda değer kayıpları yaşadı. Lider kripto para biriminin Kasım ayında değer kayıpları kaydetmeye başlamasının ardından çoğu kripto varlığın düşüşe geçtiği piyasada, SOL da aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydederek 200 dolar fiyat seviyelerine geriledi. SOL, bu süreçte 200 dolar destek seviyesini aşağı yönlü kırarak 195 dolar fiyat seviyelerine gerilese de bir miktar toparlanarak yeniden 230 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Ancak SOL, 230 dolar fiyat seviyelerinde de kalıcı olamadı. Yaşadığı son değer kayıpları ile birlikte SOL, 204 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Cardano (ADA)

ADA, kripto para birimi alım-satım platformu eToro’nun düzenleyici endişeler nedeniyle Cardano ve Tron’u delist edeceğini duyurması ile birlikte sert bir düşüşe geçti. Yakın zamanda 2 dolar destek seviyesini aşağı yönlü kırarak belirli oranlarda değer kayıpları yaşayan ADA, haberin duyurulması ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazandı ve 1,80 dolar fiyat seviyelerinden 1,62 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Gerilediği fiyat seviyelerinden bu yana yukarı yönlü bir fiyat hareketi kaydedemeyen ADA, 1,65 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Avalanche (AVAX)

AVAX, piyasanın genel bir düşüş eğiliminde olduğu bu günlerde, yüksek bir fiyat performansı gösteren nadir kripto para birimlerinden biri oldu. 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 140 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen AVAX, yüksek oranlarda değer artışı yaşadı. AVAX, kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinden (AVAX ATH : 146,22 USD – CoinMarketCap) bu yana ufak bir düzeltme hareketi yaparak 116 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar