X


2018 Sonuna Kadar Boğa Sezonu Yaşanacak Mı?

Kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına ilgisi artıyor ve Bitcoin hashrate'i yükseliyor. Boğa sezonu yaşanabilir mi?
19:00
17 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in ve kripto para piyasasının son zamanlardaki aşağı yönlü hareketine rağmen 2018 yılı içerisinde bir boğa rallisi yaşanabileceğini umut edenler bulunuyor.

Coin Corner kurucularından Danny Scott boğa sezonu yaşanabileceğine dair umudunu koruyanlar arasında. Scott’ın tahminlerine göre Bitcoin yılı çok sağlam bitirecek. Scott şöyle konuştu:

Haziran başından beri Bitcoin fiyatı 6 bin dolar seviyelerindeydi. Biz bir süre daha bu durumun devam edeceğini düşünüyoruz. Öngörümüze göre yıl sonunda Bitcoin 15 bin dolara ulaşacak. Bu tahmini hem sektör trendlerine göre hem de piyasanın sağlıklı bir biçimde genişlemesine dayanarak yapıyoruz.

Scott kurumsal yatırımcıların piyasada aktif olmaya başladıklarını savundu. Büyük paralara sahip kurumsal yatırımcıların BTC aldıkları rapor edildi ve böylece 2018 boğa koşusuna hazırlanıldığı çıkarımı yapıldı.

Fiyatların şu anki inişli çıkışlı grafiğine rağmen BTC 6 bin doların üzerinde kalmayı başardı. Bazı uzmanlar hala boğalardan bahsedilebilmesi için BTC’nin 5 bin doları test etmesi gerektiğini düşünüyor. 5 bin dolar tahmini ise temel madencilik masrafının 5 bin dolara yakın olmasına dayanıyor.

Bitcoin hashrate’i yükselmeye devam ediyor

BTC fiyatı düşerken dahi Bitcoin ağı hashrate’i yükselmeye devam etti. Bazı bulut madenciliği platformları Bitcoin madenciliği kontratlarını iptal etmek zorunda kaldı. Bu platformlardan bir tanesi de Genesis Mining’di. Şirket bazı müşterilerinin kar edemediğini açıkladı ve açık sonlu kontratları iptal ederek, müşterilerine 5 yıllık planlara geçmeleri tavsiyesinde bulundu.

Diğer yandan Bitcoin madenciliği hızla büyümeye devam ediyor. Bu büyüme aynı zamanda donanım olarak geride kalanların oyunun dışında kalmasına sebep oluyor. Ek olarak büyük hashrate’in birkaç elde toplanması Bitcoin’in merkezsizliği hakkındaki soruları gündeme getiriyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar