X


Zuckerberg Ailesinin Bu Üyesi Kripto Para Piyasasına Dahil Oldu

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'ün ablası kripto para alanına giriş yapıyor. Huobi borsasıyla anlaşan Randi Zuckerberg danışman olarak görev alacak.
10:30
27 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Huobi dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Zuckerberg ailesinin bir üyesine arkadaşlık isteği gönderdi ve bu istek kabul edildi. Daha kolay anlaşılır bir ifadeyle Mark Zuckerberg’ün ablası, Huobi borsası danışman kadrosuna dahil oldu.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’ün ablası Randi Zuckerberg geçtiğimiz günlerde Huobi Zincir Uzman Danışma Komitesi’nin bir üyesi olduğunu kamuoyuna duyurdu. Girişimci kişiliğiyle tanınan Randi şu sıralar Zuckerberg Media adlı bir firmanın CEO’luğunu yürütüyor. Söz konusu firma bundan beş yıl kadar önce New York merkezli olarak kurulmuştu ve içerik üretme üzerine faaliyetlerini sürdürüyor.

Komitenin yeni üyesi Zuckerberg diğer yedi uzmanla birlikte dijital varlık işlem platformu Huobi’nin beyin ekibini oluşturacak. Profesyonel bakış açılarıyla platforma katkı sağlaması planlanan komite “Huobi Zincir Süper Kahraman Şampiyonluk Programında” da görev alacak. Yaklaşık iki ay kadar önce başlatılan bu programın amacı Huobi Blockchaini’nin gelişimi sürecine daha fazla katılım yapılmasını sağlamak.

Huobi Blockchaini’nin yönetimi ve gelişimi

Danışma komitesinin görev alanları bu saydıklarımızla sınırlı değil. Komitenin Huobi kripto para borsasına Huobi Zincir’in gelişimi ve yönetimi gibi konularda da tavsiyelerde bulunacağı ifade edildi. Zuckerberg’ün de komiteye dahil olmasıyla borsanın kadrosunu oldukça iyi bir duruma getirdiği söylenebilir. Komitede Bitmain’in kurucusu Jihan Wu ya da ünlü Bitcoin destekçisi Jeffrey Wernick’e de yer verilmiş.

Randi Zuckerberg şu sıralar Facebook çatısı altında herhangi bir pozisyonda çalışmıyor. Harvard mezunu Randi sosyal medya devi Facebook için geçmişte çeşitli görevlerde yer almıştı. Bu görevlerin arasında firma sözcülüğü ya da pazarlama müdürlüğü gibi pozisyonlar da bulunuyor. Bilindiği üzere Facebook geçmişte bazı Blockchain girişimlerinde bulunmuştu.  Hatta Facebook’un Blockchain çalışmalarının başına sektörün tanındık ismi David Marcus getirilmişti. Marcus bu görevi alabilmek için Coinbase’in yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmişti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar