X


Bitcoin Temalı Otel Açıldı

Rio de Janeiro’ya yakınlığıyla bilinen Paraty’de Bitcoin temalı ilk otel açıldı.
11:00
27 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dağlar ve deniz arasında kalarak muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan Paraty, Brezilya’ya gelen gezginler arasında oldukça ünlü… Şelaleler, tropikal plajlar ve tarihi bir dokuyla örülü Paraty şimdi de ziyaretçilerine, Bitcoin temalı bir otel sunuyor.

Hotel Bitcoin, Brezilya’da bulunan Paraty şehrinde yer alıyor. Booking.com’a göre büyük bir bara ve ortak bir salona sahip olan otel, hem tarihi şehir merkezine hem de yürüyüş parkurlarına yakın mesafede bulunuyor.

Kripto paralarla ilgilenen müşterilere hizmet vermeyi amaçlayan otel, üç yıldan uzun süredir Paraty’de yaşayan mimar ve mühendis Alessandro Santos tarafından tasarlandı. Santos yerel medya kaynaklarına yaptığı açıklamada, yemek ve turlar dahil olmak üzere otelden alınan tüm hizmetlerin kripto paralarla ödenebileceğini dile getiriyor. Otel sahibi, bölgeyi ziyaret eden yabancılarla yaptığı konuşmalarda, çoğunun Bitcoin ile ilgilendiğini fark ettiğini ve bunun üzerine böyle bir otel açma kararı aldığını ifade ediyor. Santos açıklamasına şöyle devam ediyor:

Hotel Bitcoin, araçlarla şelalelere giden turistlerin geçtiği güzergahta bulunuyor ve oteli gören yabancılar büyük ilgi gösteriyor. Hatta şoförden aracı durdurmasını isteyerek fotoğraf çekenler bile oluyor.

Şu an için yalnızca Bitcoin ödemesi kabul edebildiklerini söyleyen otel sahibi, ilerleyen zamanlarda müşterilerinin tanınmış borsalarda kabul edilen tüm kripto paralarla ödeme yapabileceğini ifade ediyor. Ayrıca Santos’un otelde kripto para değişimi yapmak gibi bir niyeti de var ancak “gizlilik anlaşması sebebiyle” şimdilik bu konuyla ilgili açıklama yapmıyor.

Öte yandan bölgede kripto para kabul edilmesinin öncülüğünü yapmak istediğini de dile getiren Santos, “Kripto paraların bölgede iyi bir kabul göreceğine, şehirdeki diğer otel ve restoranların da zamanla kripto para ödemesi alacığına inanıyorum.” açıklamasını yapıyor.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar