Reklam

Yüzde 90 Düşen Altcoinler! Bugün Yatırımcısına Kaybettiren Kripto Paralar!

Kripto para yatırımcılarının neden seçici olması gerektiğini gösteren harika örnekler!
22:45
14 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in yaşadığı yükselişe rağmen bugün yatırımcısına ciddi kayıplar yaşatan altcoinler oldu. Öyle ki bazılarının kayıpları %90’ı aştı. Peki bu kripto paralar neler, düştükleri seviyelerden alım yapılır mı? Az bilinen ve hacim olarak düşük olan bu altcoinleri ele alıyoruz.

Love Coin (LOVE)

Kripto para piyasalarında bugün Love Coin (LOVE) tarihe geçti desek yeridir. Toplam arzı yaklaşık 10 milyar olan token %99,99 düşüş yaşadı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında 0,01 dolara kadar yükselen LOVE coin bugün yaşadığı düşüşle 0.00000003248 dolar seviyesini gördü.

Hong Kong merkezli olduğunu iddia eden proje hiçbir işe yaramıyor. Memes tokenlara benzer bir yapısı var ve Stellar Network üzerinde çalışıyor. Sevgiyi paylaşmanın bir yolu olarak insanlara Love Coin (LOVE) almayı tavsiye eden projenin bugün başlattığı bir airdrop kampanyası bulunuyor. Twitter hesabında paylaşılan şartları sağlayan kullanıcılar çekişe hak kazanacak ancak dolandırıcılık riski yüksek bir altcoin olduğu için uzak durmakta fayda olabilir.

Günün Diğer Kaybettirenleri

Evet ikinci sırada 250 milyonluk arzıyla Bone ShibaSwap (BONE) bulunuyor. Fiyatı gün içinde 41 dolara kadar çıkan token 0,97 dolara kadar düştü. Günü %97 kayıpla bitiren altcoinin 24 saatlik hacmi sadece 1,3 milyon dolar ve ShibaSwap üzerinden alınabiliyor.

Xenon Pay (X2P) listeye üçüncü sıradan giriyor. Yaşadığı %95 kayıplar 0.000000001902 dolara kadar düşen fiyat gün içinde 0.00000004 doları görmüştü. Toplam arzı 150 trilyon olan BEP-20 token yaklaşık 610 bin dolar hacme ulaştı. Bu tarz projelerde genellikle piyasa tahtası oluştuğunda geliştirici ekip satış yaparak insanları dolandırıyor. Proje özelinde konunun araştırılması elbette önemlidir.

Growing (FiGROW) Mayıs ayında 500 dolara kadar çıkmıştı. Bugün ise 11 dolardan 3 dolara kadar düştü. Günlük kaybı %74’ü aşan BEP-20 token sadece PancakeSwap üzerinden alınabiliyor.

Evet gördüğünüz üzere eğer yanlış projeye yatırım yaparsanız bir günde paranızın %99,99’unu kaybedebiliyorsunuz. Bu yüzden kripto para yatırımcılarının son derece seçici olması gerekiyor. Yapacağınız yatırımlarda dikkatli olmazsanız tüm paranızı kaybetmeniz sadece dakikalar sürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar