X


Amerikalı Senatör Ethereum (ETH)’u Hedef Aldı! 400 Milyar Dolar Nerede?

Kripto paraların ezeli düşmanı bu sefer Ethereum (ETH)'u hedef aldı.
22:21
14 Eylül 2021

Kripto paralarla alakalı yaptığı sert açıklamalarla tanınan Senatör Warren şimdi de Ethereum (ETH)’u hedef aldı. Yüksek ve değişken ağ ücretlerini eleştiren Demokrat Partili Senatör “zengin olmayan insanlar için kriptoların tehlikeli” olduğunu düşünüyor. Fiyat volalitesini ve yüksek işlem ücretlerini hedef alan Warren bugün uzun bir konuşma yaptı.

400 Milyar Dolar Nerede?

Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Senatosu Komitesinin bugün önemli bir toplantısı vardı. SEC Başkanı Gensler ve birçok yetkili bu programda önemli açıklamalarda bulundu. Ancak Senatör Warren yaptığı konuşmayla yine gündeme oturdu. Amerikalı Senatör kripto paraların ABD’de finansal katılım için çözüm sağlamadığını savunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert piyasa düşüşüne değinmeyi ihmal etmeyen Senatör Warren, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere kripto paraların yaşadığı kayıpları gündeme taşıdı. Amerikalı kullanıcıların düşüş esnasında Coinbase borsasına erişim sağlamakta güçlük çektiğini savunan Senatör piyasadan silinen “400 milyar dolar nerede?” dedi. Hatırlarsanız yaşanan düşüş sırasında tüm kripto paralar ciddi kayıplar yaşamış ve yakın zamana kadar piyasaların toplam değeri 2 Trilyon dolara tutunmuştu.

DeFi ve DEX Çok Riskli

Warren, kripto para ekosisteminin SEC’e kaydolmadığını ve düzenleyici şemsiyesi içinde bulunmadıkları için riskli olduklarını savunuyor. Merkezi olmayan finans ve DeFi projelerine yatırım yapmayı oldukça sakıncalı gören Senatör, piyasaların ekstra volatil olduğu dönemlerde işlem ücretlerinin ciddi anlamda artıyor olmasından da şikayetçi görünüyor.

Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin 500 dolara kadar çıktığı söyleyen Warren küçük yatırımcıların mevcut sistem karşısında ezildiğine inanıyor.

Kripto para pazarının finansal katılımla alakalı olduğu savunuluyor. Ancak ekonomik olarak oldukça savunmasız olan grup piyasa düştüğünde paralarını en hızlı şekilde geri çekmek zorunda kalıyor. Zengin olmayanlar için kripto ticareti oldukça riskli görünüyor”.

Senatör Warren, kripto paraları güvenilmez teknoloji olarak tanımlarken dolandırıcılık, çevresel zararlar gibi birçok yasa dışı faaliyetle ilişkilendirdi. Geçtiğimiz ay Warren stablecoin rezervlerinin ülkedeki bankalarda tutulmamasını istemişti.

SEC Başkanı bugün katıldığı programda kripto para projelerini gelip kendileriyle görüşmeye yeniden davet etti. ABD’li milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Gensler ağırdan alınan düzenlemelerle ilgili siyasilerden ciddi anlamda baskı görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar