Reklam

Ethereum Classic (ETC) Daha Ciddi Kayıplar Yaşayabilir!

Güncel veriler Ethereum Classic (ETC) için olumsuz şeyler söylüyor. Dikkat edilmesi gerekilen kritik seviyeler!
22:01
14 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz hafta yaşanan büyük Bitcoin (BTC) çakılması Ethereum Classic (ETC) fiyatında ciddi kayıplara neden oldu. Son bir ayın en düşük seviyesi olan 48,2 dolara kadar düşen fiyat daha ne kadar düşebilir. Binance borsasında %2 artışlar ETC yaklaşık 56 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Kısa ve orta vadeli fiyat beklentisi Ethereum Classic (ETC) için ne işaret ediyor?

Ethereum Classic (ETC)

Güncel piyasa değeri 7,2 milyar dolar olan Ethereum Classic (ETC) daha ciddi kayıplar yaşayabilir. ETC 20 ve 50 günlük basit hareketli ortalamaların altına sık sık indi. Ayılara güç kazandıran momentum fiyatın kısa süre önce 55,1 doları test etmesine sebep oldu. Mevcut şartlar fiyatın 53,4 desteğini yeniden test edebileceğini gösteriyor. Eğer satış baskısı karşılanamazsa yeniden 48,3 dolar seviyeleri görülebilir.

Ethereum Classic (ETC) hali hazırda SMA-20 altında bulunuyor. Fiyatın yükselişe geçebilmesi için bu çizginin korunması hayati öneme sahip, eğer bu gerçekleşirse 66 dolara doğru bir yolculuk başlayabilir.

Ethereum Classic (ETC) Güç Kaybediyor

Geçtiğimiz ay artan bir alış baskısı bulunuyordu. Bu son bir haftadır hız kaybetti. Bitcoin (BTC) düşüşüyle dibi gördü ve yatay seyrine devam ediyor. RSI aşırı satış bölgesinde çırpınıyor, geçtiğimiz hafta 45’in altına kadar indi ve toparlanamıyor.

Kısa vadeli yatırımcılar mevcut şartlarda alış taleplerinin azaldığını görmeli geri dönüşün başlaması için %50 Fibonacci seviyesinin güçlü hacimlerle üstüne çıkması gerekli. Alış için hazır bekleyen yatırımcılar SMA-200 bölgesini yakından takip edebilir.

Bitcoin (BTC) aşağı yönlü sert hareketler yaparak bu büyük düşüşü tetikleyebilir. Mevcut destek seviyelerinin yakından takip edilmesi yararlı olabilir.

Bitcoin (BTC) bugün kayıplarının bir kısmını telafi etti ve 47.000 dolar sınırına kadar yükseldi. Zayıf talebe rağmen 46.400 üzerinde tutunan fiyatın henüz istikrar yakalayamadığını belirtmek gerekiyor. Yükselişin devam edebilmesi için kısa süre içinde 47.400 ve üzerinde kapanışlara ihtiyaç var. Birçok analist ay bitmeden 39.000 dolara kadar yeni bir dip oluşmasını bekliyor. Bu yüzden tüm altcoin yatırımcılarının çok daha dikkatli olması gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar