X


Yüzde 700 Artabilir! Ünlü Analistin Bitcoin (BTC) Yorumu!

Bitcoin (BTC) kısa vadede 350.000 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu fraktalın bozulmaması gerekiyor.
00:21
20 Eylül 2021

Uzun süredir devam eden fraktal fiyatın yıl bitmeden rekor seviyeyi görebileceğini söylüyor. Bit Harington tarafından fark edilen yükseliş düzeni, Bitcoin (BTC) için gayet tatmin edici bir ATH belirliyor. Madenci blok ödüllerinin yarıya indirilmesi yeni çıkarılacak BTC miktarını da düşürüyor. Doğal olarak talebin güçlü kalması fiyat için rekor yükselişlere işaret ediyor.

Bitcoin 350.000 Doları Görebilir

Harington, Bitcoin fiyatlarının 2012 ve 2016’daki ilk iki yarılanma olayından sonra aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi %600 arttığını duyurdu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Grafikte gördüğünüz gibi 60.000 dolar seviyesinde bir çizgi bulunuyor, bu yıl yaşanan yükselişte direnç çizgisinden Bitcoin fiyatı döndü ancak bir dip yaparak yeniden sınıra yaklaştı. Yaklaşık 2 yıl içinde 4.000 dolar ile 60.000 seviyesinde gidip gelen Bitcoin (BTC) fiyatı mevcut grafiğe göre geçmişi tekrar edebilirse 350.000 dolara ulaşabilir.

RSI grafiğine de dikkat etmeniz gerekiyor.

Michaël van de Poppe bu görüşe göre fiyatın 250.000 ile 350.000 dolar arasında yeni bir zirve yapabileceğini kabul ediyor.

Hedef Gerçekçi Mi?

Pandeminin etkisi sebebiyle merkez bankaları gevşek para politikasına geçiş yaptı. Bu durum Mart 2020 tarihinde Bitcoin (BTC) fiyatının 4.000 dolardan yükselişe geçmesini tetikledi. Bireysel ve kurumsal yatırımcılar artan enflasyon endişesi, düşen dolar sebebiyle kripto paraları güvenli liman olarak kabul etti. Elbette bu durum fiyatın 30.000 doları görmesini sağladı.

İçinde bulunduğumuz yılda ise 65.000 dolara yakın bir zirve yapıldı ve sonrasında 28.900 dolara kadar Bitcoin fiyatı düştü. Bu düşüşü tetikleyen hatta zorlayan Çin FUD’u ve Elon Musk etkisini unutmamak gerekiyor.

Borsalardaki Bitcoin (BTC) rezervi ciddi anlamda azaldığı için fiyat 30.000 dolar seviyelerinde tutunabildi. CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre geçtiğimiz hafta borsalardaki BTC miktarı 2,37 milyona kadar düştü. Açıklanan rakamlar son bir yılın en dibidir. Bu veriler ışığında insanların elinde daha fazla Bitcoin (BTC) tuttuğunu ve satma niyetinde olmadığını söyleyebiliriz.

Madencilerin Çin baskısı sebebiyle Bitcoin (BTC) üretimine ara vermek zorunda kalması hash gücünü de sert biçimde düşürmüştü. Bitcoin fiyatı 30.000 dolara düştüğünde hash gücü 84,79 milyon TH/s seviyelerini gördü. Bu hash grafiğinde bir dibe işaret ediyor, sonrasında fiyat yükselişiyle uyumlu biçimde hash gücü de arttı. Mayıs ayında 180 TH/s seviyesinden 84,79 milyon TH/s’ye düşen hash fiyatla birlikte toparlanmaya devam ediyor.

Çin yasaklarının açtığı yaralar yeni operasyonlar yardımıyla sarıldı, bugünlerde 136,9 TH/s görülüyor. Ancak yine de mayıs seviyesine hash gücü anlamında ulaşılamadı.

Fraktal eğer kendini tekrar ederse yıl bitmeden veya 2022’nin ilk çeyreğinde telaffuz edilen rakamları görebiliriz. Ancak bunun için ilk olarak 65.000 seviyesini aşmamız gerekir aksi taktirde bu yükseliş öncesi daha güçlü bir dip yaşanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar