X


Kriptolarda Yeni Bir Hafta, Yeni Bir Düşüş: Bitcoin (BTC) 45.000 Dolara Dokundu!

Yeni bir haftaya başlarken kripto para birimlerinde gözle görülür bir başka düşüşün yaşandığı ve BTC’nin %5 gerilediği görülüyor. 
08:17
20 Eylül 2021

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri yeni haftaya gözle görülür bir düşüş ve kırmızı renk ile başladı. analistler Eylül ayının durağan ve hatta zaman zaman düşüşlerle geçebileceğini dile getiriyordu. Dolayısıyla şu an için özellikle tecrübeli yatırımcıların ve uzman analistlerin paniğe kapılmadıkları görülüyor.

Bitcoin 45.000 Dolar Sınırına İndi

4 saatlik grafiklerde lider kripto para birimi Bitcoin’in tek bir kırmızı mumda 45.000 dolar sınırına kadar gerilediği görülüyor. Her ne kadar sonrasında bir toparlanma ile fiyat 45.600 dolar üzerine yükselmiş olsa da son 24 saatte yaklaşık olarak %4,6’lık bir gerileme kaydedilmiş oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu geri çekilme hamlesi öncesinde BTC 48.500 doların üzerine kadar yükselmişti. Son düşüş hamlesi ile birlikte 48.000 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında net bir kırılma oldu.

Bitcoin Önemli Noktalar

Analistlere göre 45.000 doların bir destek oluşturması önemli ama Bitcoin hala tehlikeli bir seviyede bulunuyor. BTC’nin tehlikeyi atlatabilmesi için öncelikle 46.800 dolarlık desteği geri alması gerektiği düşünülüyor.

Eğer Bitcoin’de 45.000 dolar bir kez daha test edilir ve aşağı yönlü bir kırılım oluşursa 43.000 dolarlık bir önceki desteğin de test edilebileceği ve 42.000 dolara doğru başka bir düşüşün tetiklenebileceği dile getiriliyor.

Ancak eğer 46.800 dolarlık destek geri alınırsa ve 48.000 dolarlık direnç de kırılırsa Bitcoin fiyatında yeni bir yukarı yönlü ivmenin başlayacağı, sonrasında ise 50.000 doların önemli seviye olacağı düşünülüyor. Analistler 50.000 doların yukarı yönlü kırılımı ile bir boğa piyasası oluşumunun kesinleşeceğini dile getiriyor.

Altcoin’ler de Düşüşte

Aslında BTC’de yaşanan gözle görülür bir geri çekilmenin altcoin fiyatlarını da benzer şekilde etkilediğini piyasayı takip eden herkes artık biliyor. Dolayısıyla BTC’de yaşanan düşüşle birlikte altcoin’lerin de düşmüş olması şaşırtıcı değil.

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %6 değer kaybeden Ethereum’un (ETH) 3.200 dolarlık desteği korumaya çalıştığı görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto paranın hemen hemen aynı oranda düşüş yaşadığı ifade edilebilirken CoinMarketCap verilerine göre en çok değer kaybeden kripto para biriminin de %95 ile Lucky1Token (L1) olduğunu dile getirebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI