X


Yüzde 60 Artan O Kripto Para, Tırmanışa Devam Ediyor: Sıradaki Hedef Ne?

23:00
11 Eylül 2021

Kripto para piyasası önemli bir konsolidasyon evresinden geçiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 45.000 dolar, en büyük altcoin Ethereum (ETH) 3.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Polkadot (DOT), haftalık zaman diliminde %60 yükseliş performası kaydederek piyasa değeri sıralamasında Dogecoin (DOGE) ile arasındaki farkı eritti.

Polkadot (DOT) Yükselişe Hazır Mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatının geri çekilmesine rağmen Solana, Cardano ve Polkadot gibi kripto paralar bu dönemde oldukça başarılı bir performansa imza attı. Polkadot, CMC sıralamasında ilk onda yer alırken son yükseliş ile birlikte USDC’yi geride bırakarak dokuzuncu sıraya tırmandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in kısa süre içerisinde 50.000 dolar seviyelerinden 43.000 dolara kadar düşmesi flaş bir fiyat hareketi olarak kayıtlara geçti. Bu geri çekilmeye rağmen Solana, Polkadot ve Cardano güçlü kalmayı başardı. Ani fiyat düşüşünün akabinde hızlı bir iyileşmeyle yatırımcılarını sevindiren bu altcoin’ler, önümüzdeki dönemde yükseliş eğiliminin devamını gösteriyor.

Kripto para alanında rekabetçi bir pazar, işbirlikleri ve geliştirme sonucuyla büyümenin anahtarıdır. Son dönemde birçok ekosistem bundan faydalanmıştır. Polkadot, trendleri takip eden oldukça aktif bir duruş sergiliyor. Polygon ölçekleme çözümü ile birleşen, merkezsiz bir finansal uygulama platformu olan PolkaBridge bunun en basit örneğidir.

Bununla birlikte 8 Eylül’de başlayan Polkadot Hackathon da fiyat artışının arkasındaki önemli nedenlerdendir. DOT fiyatı, ani geri çekilmenin ardından 8 Eylül’de yükseliş trendine girdi. 22 dolarlık yerel dip seviyesinin ardından %40’ın üzerinde artışla hızlı iyileşen Polkadot, kazanç oranını %60’lara çıkardı.

Metrikler Ne Diyor?

Polkadot zincir içi etkinliği, çoğunlukla ekosistem merkezli güncellemeler ve parachain müzayedesinden kaynaklanan yüksek sosyal hacimler nedeniyle patlama yaşıyor. DOT’un geliştirme faaliyeti istikrarlı bir büyüme göstererek zincir içi verilerinde olumlu bir tablo çiziyor.

Ünlü kripto para uzmanı Lark Davis’e göre Polkadot fiyatı 100 dolar seviyelerine ulaşabilir. Bu oldukça ileri bir sıçrama olarak gözükse de DOT’un bu hedefi uzun vadede gerçekleştirmesi sürpriz olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar