X

Yüzde 1000 Artabilir! Armstrong Uzun Vadeli Kripto Sepetini Açıkladı, Hedef 2025!

Uzun vadeli yatırım sepetiniz var mı?
16:13
9 Kasım 2021

Ben Armstrong, aboneleriyle uzun vadeli olarak elinde tuttuğu kripto paraları paylaştı. En iyi 4 kripto para olarak duyurduğu bu varlıklar önümüzdeki dönemde ciddi fiyat hareketleri yapabilir. Daha da önemlisi uzun vadede fiyatlarının katlanacağına olan inancı tam, profesyonel yatırımcıların kısa, orta ve uzun vadeli yatırım sepetleri olur. Buna göre planlı yatırım yaparak karlılığı sürekli hale getirirler.

Bitcoin (BTC)

Listenin başında elbette Bitcoin geliyor. Kripto para piyasalarının lideri olan BTC uzun vadeli yatırım sepetlerinin de vazgeçilmezi oluyor. Özellikle ayı sezonunda elinizde Bitcoin tutmanın faydalarına şahit olursunuz. Diğer altcoinler %95’e kadar düşüşler yaşarken Bitcoin daha az zarar ettirir. Elbette bu durumda altcoin maliyetlerinizi aşağı çekebilir ve piyasa düşerken bile kazançlı çıkarsınız.

“Toplam Bitcoin’in %80’i zaten dolaşımda, bu kıtlık onun fiyatını her geçen yıl daha yukarı çekecek”.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Gelecekteki fiyat hareketleri açısından, kripto analisti şimdiye kadar birçok kez haklı çıkan PlanB’nin öngörülerini paylaşıyor.

PlanB‘nin stok akış modeli, bir Bitcoin’in 2025’te bir milyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. Önümüzdeki birkaç yıl için fiyatın nasıl oynayacağını tam olarak bilmesek de her geçen gün piyasaya giren yeni BTC miktarı azalıyor. Bu durum fiyatın hızla yukarı çıkacağını doğruluyor”.

Evet artık Armstrong’un uzun vadeli sepetindeki ilk kripto varlığın ne olduğunu biliyorsunuz.

Ethereum (ETH)

İkinci sırada sayısız kripto varlığına, projesine ve dApp’lere ev sahipliği yapan merkezi olmayan bir blockchain sistemi olan Ethereum (ETH) geliyor. Ethereum yakın zamanda London Hard Fork’u duyurdu. Yüksek işlem ücretleri artık oldukça önemli bir işe yarıyor. Ücretlerin %33’ü yakılarak dolaşımdan çıkarılıyor. Bazı günler yakım miktarı üretimin üzerine bile çıktı.

Elbette Ethereum için bir arz sınırı yok, fakat yaygın kullanımın daha fazla deflasyonist günler yaşatması onun daha değerli hale gelmesini sağlayabilir. Armstrong’a göre 2025 yılına kadar 1 ETH tam 25.000 dolar olacak yani %500’ün üzerinde artış gösterecek.

Cardano (ADA)

Proof-of-stake blockchain ekosistemi olan Cardano, Solana onu alt etmeden önce en büyük (PoS algoritmasına sahip) akıllı sözleşme platformuydu. Analiste göre Cardano ekosistemi gayet sağlam bir zemin üzerinde yükselmeye devam ediyor. Ona göre geliştiricilerin ağı benimseme oranı gayet tatmin edici, elbette bu durum gelecekte fiyatın artacağı anlamına geliyor.

Cardano kısa süre önce, ağın NFT’ler ve akıllı sözleşmeler de dahil olmak üzere çok sayıda kripto uygulamasını desteklemesine izin veren Alonzo yükseltmesinin yayınlandığını gördü. Cardano ekibi, güncellemeleri yayınlayıp tamamlamak ve bunları daha sonra düzeltmek yerine, bir şeyin yayınlanmadan önce çalıştığından emin olmak için zaman ayırıyor.

Chainlink (LINK)

İlk üç varlığı uzun vadeli yatırım sepetlerinde sık sık görürsünüz. Ancak Armstrong’un özgün sepetinde dördüncü sırayı Chainlink (LINK) alıyor. Armstrong, Chainlink’in bir işlemi tamamlamak için bilgi sağlayarak blockchain ağlarını desteklemek için orada olduğunu öne sürüyor.

Chainlink ve onun LINK tokeni tam olarak adından da anlaşılacağı gibi işlev görüyor. Gerçek dünya verilerini blockchain’e bağlar.”

Toplam arzın %45’i zaten dolaşımda ve ICO fiyatına göre 200 kattan daha fazla değerlendi. Ancak analiste göre fayda üretimi yönü kuvvetli olan bu proje daha fazlasını yapacak. Diğer altcoinler için 2025 yılına işaret eden analist uzun vadede iyi bir performans bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar