X


Sıralamalar Değişiyor: ADA, SOL ve USDT Arasındaki Büyük Mücadele

Üç kripto para birimi arasındaki sıralama sürekli değişirken, şu an için Cardano’nun lider olduğu ifade edilebilir.
15:45
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanlarda Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Tether (USDT) arasında piyasa hacmi bakımından yapılan sıralama noktasında bir mücadele olduğu görülüyor. Üç kripto para birimi arasındaki sıralama sürekli değişirken, şu an için Cardano’nun lider olduğu ifade edilebilir.

En Büyük 4. Kripto Mücadelesi

Yazının yayına hazırlandığı sırada ADA 76,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük dördüncü kripto para konumunda bulunuyor. ADA’yı 74,2 milyar dolar ile SOL takip ederken, SOL’u da 73,3 milyar dolar ile USDT takip ediyor.

Son zamanlarda atılan önemli adımlar sayesinde Solana’nın fiyatında oldukça önemli hamleler görüldü ve bu da piyasa değerine yansıdı. SOL gerilerden gelerek pek çok önemli kripto para birimini geride bıraktı.

Buna ek olarak SOL, Cardano fiyatında yaşanan artış öncesinde ADA’nın da bir süre üzerine yükselmeyi başardı. Ancak ADA fiyatında yaşanan artış sayesinde Cardano yeniden dördüncülüğü geri aldı.

Cardano ve Solana Fiyat Beklentileri

Analistler bu iki kripto para birimine oldukça güveniyor. çünkü iki kripto para biriminin projesi de içinde bulunduğumuz yılda çok önemli gelişmeler imza attı ve görünüşe göre henüz bizleri bekleyen yeni gelişmeler var.

Dolayısıyla başlayacak bir altcoin rallisi ile birlikte hem ADA’da hem SOL’da yeni zirvelerin görülmesinin oldukça mümkün göründüğü ifade ediliyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar