X


Solana Entegrasyonunun Ardından Basic Attention Token (BAT), Yeni Bir Yükseliş İvmesi Yakaladı!

Brave ile Solana'nın entegrasyon haberi, Basic Atteniton Token'a %30'luk bir yükseliş ivmesi kazandırırken, Solana'da ise yalnızca %1'lik bir değer artışına etki edebildi.
16:21
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Brave tarayıcısının Solana ile entegre olacağına dair yapılan duyurunun ardından Basic Attention Token (BAT), %30’dan fazla bir değer artışı kaydetti.

Brave İle Solana Entegrasyonu

Gizlilik odaklı tarayıcı Brave’in yerel kripto para birimi olan BAT, son 24 saat içerisinde %30’dan fazla bir yükseliş kaydetti. BAT’daki bu fiyat artışı, piyasa değeri bakımından ilk on kripto varlıktan biri olan Solana ile entegre olacağına dair dün yapılan açıklamadan sonra geldi. Brave, şirketin blog gönderisine göre Solana’yı, ağın yüksek hızı ve düşük maliyeti sebebi ile tercih etti.

Brave’in CEO’su Brendan Eich, konuya ilişkin şu sözleri dile getirdi:

“Giderek daha çok sayıda kullanıcının, merkeziyetsiz Web’e hızlı ve uygun maliyetli erişim için araçlara ihtiyaç duyması ile birlikte, bu entegrasyon, gelecekteki kripto kullanıcılarının, uygulamaları ve tokenları kullanmasının yolunu sorunsuz bir şekilde açacaktır.”

Entegrasyon Haberi, BAT Yükselişini Tetikledi

Entegrasyon haberi ile birlikte, Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL, son 24 saatte yalnızca %1’lik bir yükseliş kaydetti. Ancak haberin duyurulması ile birlikte Basic Attention Token, bir yükseliş ivmesi kazandı ve son 24 saat içerisinde 1 dolar fiyat seviyelerinden 1,33 dolar fiyat seviyelerine yükselerek %30’dan fazla bir değer artışı gerçekleştirdi.

Eylül ayında 36 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşan Brave, son aylarda yoğun bir şekilde yeni özellikler entegre etmeye başladı. Brave, Haziran ayında gizlilik merkezli özellikleriyle, Google’ın arama motoru pazarından hakimiyetine medyan okumayı amaçlayan Brave Search’ü başlattı. Ekim ayında Brave Search, tarayıcıda Google’ın yerini alarak varsayılan arama motoru oldu. Tarayıcı ayrıca, Eylül ayında gizlilik odaklı bir video konferans özelliği olan Brave Talk’u da tanıttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar