Reklam

Popüler Analistin Ethereum Fiyat Beklentileri: Boğadayız Ama Dikkatli Olun!

Kripto analisti Benjamin Cowen yaptığı son açıklamalarda Ethereum (ETH) fiyatı ile ilgili çeşitli beklentilerini dile getirdi. 
17:00
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün gece Bitcoin’in (BTC) başlatmış olduğu yükseliş hamlesini takip eden Ethereum da (ETH) yeni bir rekora imza attı. BTC fiyatı dün başlayan yükseliş hareketi sonrasında 68.590 dolar ile kendi rekorunu kırarken, ETH da 4.842 dolar ile yeni bir rekor imza attı. Analistler Ethereum’un yükseliş için henüz alanı olduğu düşünüyor.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Kripto analisti Benjamin Cowen yaptığı son açıklamalarda ETH’da hala artış beklediğini açıkça ortaya koydu. Analist Benjamin Cowen, konu kripto para piyasası analizi olduğunda YouTube’da en çok tanınan isimlerden biri. Analist, ciddi bir boğa koşusundan sonra Ethereum için yaz aylarında yaşanan durgunluğu doğru bir şekilde tahmin etmişti ve yatırımcıları düşüşler konusunda uyarmıştı. Şu anda ise Cowen, ETH’un daha ciddi bir yükselişe hazır olduğunu düşünüyor.

Cowen’ın açıklamalarına göre Ethereum mutlak bir yükselişe hazırlanıyor ve geçmiş grafiklerde yapılan hamleler de bu durumu kanıtlıyor. Cowen, bu trend çizgisinin Mart 2020’ye kadar uzandığını ve ETH’nin bu trendi takip etmeye devam ettiğini söylüyor.

Ethereum geçmişte çeşitli kilometre taşlarına ulaştığı için bu trend çizgisi birçok kez çalıştı. Cowen’ın ifadelerine göre 1.700 dolar, 2.500 dolar, 2.600 dolar bahsi geçen trend çizgisinde önemliydi ve tüm bu seviyeler başarılı bir şekilde geride kaldı. Bu sebeple analist, Ethereum fiyatında yükseliş ivmesinin bitmediğini ifade ediyor.

Boğa Piyasasındayız Ama Dikkatli Olun!

Analist şu an için piyasanın boğa döneminde olduğunu düşündüğünü ifade ediyor ancak yine de şu an için düşük bir olasılık olsa da yaşanacak bir geri çekilme ihtimalini de düşünmenin gerekli olduğunu dile getiriyor.

Bu noktada analiste göre ETH’da 4.000 dolar oldukça önemli bir destek olabilir çalışabilir. 4.000 dolar altında ise ETH’nin 3.800 doları destek olarak test edebileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar