Yeni Nesil Bitcoin ASIC Madencileri Piyasaya Sürüldü

Bitfury yeni Bitcoin ASIC madenci donanımlarını tanıttı.
17:00
23 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para madenciliği alanındaki büyük firmalardan biri Bitfury yeni nesil BTC ASIC madenci donanımlarını tanıttı. Donanıma Bitfury Clarke adı verildi.

Bitfury tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Bitfury Clarke BTC madenciliğini en iyi duruma getirmek amacıyla geliştirildi. Fiyat/performans göz önünde bulundurulduğunda kategorisinde lider olduğu belirtildi:

14 nanometrelik Bitfury Clarke SHA256 Bitcoin madenciliği için özel olarak tasarlandı. Saniyede 120 gigahash’e ulaşabilen Bitfury Clarke, güç verimi olarak 55 milijul ile çalışabiliyor. Güç kaynağından 0,3 volt ile beslenmesi yeterli olabiliyor.

Şirket aynı zamanda ASIC madenciliği yapmak isteyen müşterilerine danışma hizmeti ve kurumsal düzeyde profesyonel müşteri desteği de sunacağını açıkladı. Diğer madencilik şirketlerinin müşteri desteği sorunları olması açısından Bitfury bu yönüyle rakiplerinin önüne geçebilir. Bitfury CEO’su Valery Vavilov yeni ASIC’ler hakkında şunları söyledi:

Bütün bileşenleri dikkatlice inceledik ve Bitfury Clarke’ı yavaşça geliştirdik. Çip verimliliği, güç dağıtımı ve soğutma dizaynı gibi birçok konuda özen gösterdik. Bitfury’nin bu konularda önde gelen çözümleri sunabileceğini düşünüyoruz.

Bitfury şu anda Bitcoin’in toplam hash gücünün %2’sine sahip ancak şirket piyasada sürekli büyümeye devam ediyor. Müşterilerinin güvenini kazanan şirket, oldukça olumlu bir topluluk oluşturmuş durumda. Şirketin internet sitesine göre Bitfury Clarke’ın geliştirilebilir donanımı olacak. Aynı zamanda güç verimliliği 55 mW/GH, Hashrate (hesaplama hızı) 120 GH/s ve sunucu başna 6,4 kW güç tüketimiyle çalışacak.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER