X


Uluslararası Örgüt Kripto Para Cinsinden Bağış Kabul Etmeye Başlıyor

Kripto paralar her geçen gün daha fazla kuruluş tarafından benimseniyor. Kripto para cinsinden bağış kabul eden kuruluşlara bir yenisi daha eklendi.
19:00
23 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Fransa ofisinin kripto para cinsinden bağışları kabul etmeye başladığını duyurdu.

UNICEF Fransa bu yıl başlattığı kripto para faaliyetlerini, web sitesindeki bağış portalına 9 popüler kripto para ekleyerek genişletti. Kabul edilen kripto paralar Bitcoin, Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Monero ve Dash.

Birleşmiş Milletler’in New York City merkezli programı UNICEF, gelişmekte olan ülkelerdeki çocuklara ve annelere insani ve gelişimsel yardımda bulunuyor. Program an itibariyle dünyanın 190 farklı ülkesinde faaliyet gösteriyor.

UNICEF yıl başlarında duyurduğu programla bağışçıların bilgisayarından kripto para madenciliği yaparak itibari para kazanmaya başlamıştı. “Hope Page” isimli projenin web sitesi, kripto para madencilik hizmeti Coinhive üzerinden kullanıcıların bilgisayarının işlemci gücünü kullanarak Monero kazıyor. UNICEF’in şubat ayında başlattığı buna benzer bir platform da Suriye’deki iç savaştan etkilenen çocuklara yardım etmek için Ether kazmaya başladı.

UNICEF’in son “bağış” hamlesi hakkında UNICEF Fransa direktörü Sébastien Lyon şöyle konuştu:

Yardım amaçlı faaliyetlerde kripto para ve Blockchain teknolojisinin kullanılması, halkın cömertliğine hitap etmek ve çocuklarla ilgili faaliyetlerimizi geliştirmek adına yepyeni fırsat kapıları açıyor.

Öte yandan UNICEF harici kurluşlar son zamanlarda bağış kabul yöntemlerine kripto paraları ekliyor. Electronic Frontier Foundation, Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies, WikiLeaks, Antiwar.com, Watsi, Water Project, Code to Inspire, Bitgive ve Epic Change kripto para bağışı kabul eden kuruluşlardan bazıları.

Kaynak: bitcoinnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar