X


Yeni Bir Kripto Para Borsası Açıldı

Crypto.com platformu bir kripto para borsası açtı.
15:00
14 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hong Kong merkezli kripto para platformu Crypto.com 14 Kasım’da yaptığı bir açıklama ile kripto para borsası başlattığını duyurdu.

Crypto.com halihazırdaki bir milyondan fazla kullanıcısına dijital varlıkların Crypto.com web arayüzü, alım satım API’sı ya da uygulaması aracılığıyla alım satım yapabilme imkanı sağlayarak, kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Crypto.com’un kurucusu ve CEO’su Kris Marszalek BlockShow Singapore 2019’da yaptığı açıklamalarda “Bir borsa yaratmak her şeyin kendi ekosistemimizde kalmasını sağlamak için doğal bir uzantı ve bir adım oldu.” açıklamasını yaptı.

Bunların yanında Crypto.com Exchange‘in göze çarpan özellikleri arasında likidite, rekabetçi işlem ücretleri, kurumsal depolama, yüksek güvenlik ve kullanımı kolay arayüz yer alıyor.

9 Kripto Destekleniyor

Her ne kadar Crypto.com zaten bir milyondan fazla kullanıcıya sahip olsa ve Kripto Para Güvenlik Standardı gerekliliklerini elde eden ilk kripto para şirketlerinden biri olsa da Marszalek daha birçok zorluklar olduğunu ifade ediyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Crypto.com platformu güvenilir bir platform ve hiç saldırıya uğramadı. Yeni borsa için başarı oranı bu faktörlerden dolayı yüksek. Şimdi platform üzerinde aktiviteler düzenleyerek zaten bizimle olan kullanıcılarımı borsaya çekmemiz gerekiyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre Crypto.com borsası başlangıçta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), EOS, XLM, MCO ve USDT dahil olmak üzere popüler kripto para birimlerini destekleyecek. Ayrıca platform Crypto.com Coin (CRO) tarafından da desteklenecek. Bu yerel dijital token, likidite, düşük ücretler ve daha iyi işlem fiyatları dahil olmak üzere kullanıcılara ek fayda ve avantajlar sağlayacak.

Borsa Yoluyla Yaratılan Etki

Marszalek geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamalarda çok sayıda kripto para birimi borsası olması nedeniyle bir borsa başlatmak konusunda şüpheli olduğunu dile getirmişti. Ancak şu anda Crypto.com platformunun etkisini arttımak için bir borsanın önemli olduğunu düşündüğünü ifade ediyor. CEO konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Müşteri kazanma stratejisi olmadan önce bir borsa başlatmaya karşıydım. Bir borsa başlatmak zor değil, ancak sonrasında ne yapacaksınız?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar