reklamı kapat

Yatırımcıların Bitcoin’e Olan İlgisi Hangi Seviyede?

Yapılan araştırma Bitcoin yatırımcılarına ilişkin ilgi çekici noktalara uzanıyor.
10:00
6 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasasına yönelik gerçekleştirilen araştırmalar piyasanın mevcut durumu hakkında birçok gerçeğe ışık tutuyor. DailyFX tarafından geçtiğimiz günlerde sonuçları yayımlanan araştırma yatırımcıların büyük çoğunluğunun Bitcoin’i (BTC) tercih ettiğini ortaya koydu.

Lider kripto para Bitcoin geçtiğimiz yıl ulaştığı tüm zamanlar rekorundan bu yana oldukça önemli bir oranda değer kaybına uğradı. 2018 yılı boyunca süren ayı piyasasının etkisiyle birçok yatırımcının güvenini kaybeden BTC halen kripto para yatırımcıları arasında fazlaca rağbet görüyor. DailyFX tarafından konuya ilişkin gerçekleştirilen araştırma kripto para yatırımcılarının neredeyse %80’lik bir kısmının Bitcoin’i tercih ettiğini gösteriyor.

Cryptoglobe’un haberine göre söz konusu araştırma yatırımcıların kripto para alanına eskiye nazaran daha fazla yönelmeye başladığını meydana çıkardı. Ayrıca araştırmaya göre Bitcoin’e duyulan yatırımcı ilgisi 2018 yılının kasım ayındaki seviyeye dayandı.

DailyFX araştırma analisti Fan Xu konu hakkında yaptığı değerlendirmelerde Bitcoin ilgisinin günlük bazda dahi kayda değer ölçüde artış gösterdiğine dikkat çekiyor. Öte yandan Xu’ya göre bu verilere rağmen BTC fiyatı yakın bir gelecekte düzeltme yapacağa benzemiyor.

Kripto para piyasasına yönelik gerçekleştirilen bu tür araştırmalar bazen büyük ölçüde önem arz edebiliyor. Piyasadaki mevcut durumu ortaya koyan bu araştırmalar yatırımcıların beklentilerine etki edebilir. Habere konu olan araştırmaya göre Bitcoin’e duyulan yatırımcı ilgisi son büyük düşüşün yaşandığı aydaki seviyeye kadar ulaşmış. Bu durumun bir şekilde bir sonraki Bitcoin koşusunun yaklaştığına işaret ettiği öngörülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.