reklamı kapat

Ripple Amazon’a Göz Kırptı

Ripple'dan Cory Johnson katıldığı etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu.
6 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Ripple baş piyasa stratejisti Cory Johnson Amazon gibi perakende şirketlerinin Ripple’ın uluslararası ödeme çözümlerinden yararlanabileceğini düşünüyor. New York’ta düzenlenen Cornell Girişimcilik Zirvesi’ne katılan Johnson Ripple’ın uluslararası ödemelerde hızı artırıp masrafları düşürme misyonu hakkında konuştu. Ripple’ı 10 yıl sonra nerede gördüğü sorulan Johnson’ın sözlerinden satır başları şu şekilde:

Nostro ve vostro hesaplarında bulunan ve ön ödeme için bekleyen 23 trilyon dolardan bahsedebiliriz; para çok yavaş…

Amazon’un – muhtemelen dünya tarihinde sermayeyi en verimli kullanan şirket – hesaplarında çalışanlara veya satıcılara ödenmesi gereken bir milyar dolar yatıyor çünkü para taşıma sistemleri çok yavaş.

Tüm bunları analiz edip bunun nasıl göründüğünü tahayyül edebilirim. Bundan 10 yıl sonra Bangladeş’teki o işçiyi buradan (ABD) işe alabildiğiniz bir dünyayı hayal edemiyorum. Veya Taylandlı bir dadının Japonya’dan ailesine, sırf onlar daha iyi bir yaşam standardına kavuşsun diye para gönderebildiği.

Aylık fazladan 5 dolarlık bir masrafın hayat memat meselesi olduğu yerlerde. Bunu gerçekten hayal edemiyorum ama bu konuda çok heyecanlıyım.

Genel olarak tüm dünyada daha fazla şirkette daha fazla insanın birlikte iş yapabileceğini göreceğiz ve bence bu harika. Bu yalnızca bugünkü gibi değişen iş çevresiyle alakalı değil. Gelecekte iş sektörünün nasıl görüneceğiyle de alakalı. Ve bence (gelecek) şimdikinden çok farklı olacak.

Ripple ödeme çözümlerinden herhangi birinin gelecekte Amazon tarafından kullanılması elbette olası. Zira Cory Johnson’ın bahsettiği durumda Amazon yalnızca verimli bir şekilde çalışmamayı seçiyor. Amazon’un Ripple’ı kullanmayı aklına getirmesi kripto paraların ve/veya Blockchain’in yaygın bir şekilde benimsenmesiyle olabilir. Bunun için belki de daha fazla bankanın, ödeme kurumunun ve şirketin Blockchain’i kullanması gerekiyor.

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.