reklamı kapat

Ethereum Geliştirici Firması AMD İle Büyük Bir Anlaşmaya İmza Attı

ConsenSys işlemci üreticisi AMD ile ortaklık kurdu.
6 Ocak 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Ethereum’un önde gelen geliştirici firmalarından ConsenSys ABD merkezli bilgisayar işlemci üreticisi AMD ile Blockchain tabanlı bulut işlemcisi altyapısı oluşturmak adına ortaklık kurdu.

Ortaklık dahilinde Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışan Halo Holdings de bulunuyor. W3BCLOUD adı verilen işletim yapısı giderek artan Blockchain veri yükünü azaltmak adına optimize edilmiş çözümler sunacak.

W3BCLOUD çözümü hükümetlerin veri merkezlerinde ve bütün sektörlerde kullanılan yazılımlar için kullanılabilir olacak. İlk bağımsız bulut işlemcili Blockchain olarak tanıtılan W3BCLOUD’un işlem gücü ve güvenliğini üst seviyeye çıkaracağı belirtiliyor. ConsenSys ve Ethereum kurucularından Joseph Lubin konu hakkında şunları söyledi:

Blockchain ağlarının işlem gücünü AMD’nin lider teknolojisiyle artırmak ölçeklendirme açısından ve merkezsiz hale gelen sistemlerin güçlenmesi için çok önemli. Donanım ve yazılımın güçlerini birleştireceğiz ve yeni bir altyapı oluşturacağız, bu gelişme Blockchain teknolojisinin daha kolay yaygınlaşmasını sağlayacak.

Basın açıklamasında AMD donanım teknolojisinin sağlık kimliği takibinde, iş yerleri veri yönetiminde, tedarik zinciri yönetiminde ve akıllı kimlik uygulamalarında kullanılacağı açıklandı. Daha önce AMD kripto para madencilerine yapacağı ekran kartı satışlarından gelir beklemediğini duyurmuştu. AMD’nin geçtiğimiz sene bir çeyrekteki gelirinin %10’unu kripto para sektörü oluşturmuştu. AMD CEO’su Lisa Su chip üretiminden toplam gelirin sadece %6’sını beklediklerini ifade etti. 2018 Ekim ayında yayımlanan raporda AMD hisselerinin 3. çeyrekte dişe dokunur bir şekilde düştüğü anlaşıldı. Şirketin açıklamasına göre madencilere satılan ekran kartı satışları görmezden gelinebilirdi.

Uzun süren ayı sezonunun ardından ConsenSys’in çalışanlarının %60’ına kadarını işten çıkarmayı planladığı rapor edildi. Şimdilik AMD ve ConsenSys Blockchain geliştirmelerine hız kesmeden devam ediyor görünüyor. İki şirkette muhtemelen uzun vadeli planlarında Blockchain sektöründe önde gelmeyi hedefliyor. Fakat teknoloji söz konusu olduğunda her zaman ilk yapanlar başarıya kavuşamıyor.

Kaynak:  Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.