X

Analistler, Son Düşüşü Bir Alım Fırsatı Olarak mı Değerlendiriyor?

Analistler piyasadaki son düşüşün bir dipten alım fırsatı olduğunu ve göstergelerin BTC adına olumlu olduğunu iddia ediyor.
17:45
9 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Analistler, Bitcoin (BTC) spekülatörlerinin zararına satış yaptığını ve bu haftanın altın bir alım fırsatı sunduğunu söylüyor. Veriler, Bitcoin’in harcanan çıktı kar oranının (SOPR) Çarşamba günü altı hafta içinde ilk kez negatife döndüğünü gösteriyor.

SOPR “Dipten Al” Diyor!

Klasik bir satın alma sinyali olan negatif SOPR, satıcıların BTC’yi zararına elinden çıkardığını ve bu nedenle aşırı satım piyasasının, uzun vadeli hodlerların dipten alıp kâr etmeleri için harekete geçtiklerini gösterir. SOPR en son 20 Temmuz’da, Bitcoin 50.000 dolara geri yükselmeye başlamadan hemen önce negatifti.  Alım-satım platformu Decentrader analisti Philip Swift Perşembe günü twitter takipçilerine yaptığı açıklamada, “Zincir üzerindeki spekülatörler zarara satarken Harcanan Çıktı Kâr Oranı dün negatif gitti” dedi.

“Son aylardaki finansman oranlarına benzer bir tablo çiziyor, çünkü yaz boyunca çok fazla zorunlu satış gerçekleşti ve bu da bunu şimdi daha dipten alma fırsatı haline getirdi.”

BTC Holderları İçin İyi Haber!

Bildirildiği üzere, araştırmalar Salı günü BTC‘deki fiyat düşüşünün genç balinaların satış baskısına dayanamayan yüksek kaldıraçlı traderlardan geldiğini vurguladı. Piyasa, artık daha sürdürülebilir fiyat artışlarına döndü. Ayrıca, zincir içi izleme kaynağı Whalemap için SOPR verileri de benzer şekilde daha yüksek seviyelerin geri dönme olasılığına işaret ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar