X


Standard Chartered, Ethereum Tahmini İle Şok Etti! 10 Kat Artacak

Standard Chartered inanılmaz Ethereum tahminini paylaştı. Ethereum'da 10 kat bekliyor.
18:35
9 Eylül 2021

Avrupa uluslararası bankacılık devi ve finansal hizmetler şirketi Standard Chartered tarafından hazırlanan yeni bir kripto raporuna göre, Ethereum‘un inanılmaz artış başlatma potansiyeline sahip olduğunu bildirdi.

Ethereum 10 Kat Artabilir

Standard Chartered’in raporuna göre, lider kripto para birimi Bitcoin‘in yalnızca 3 kat artma olasılığına kıyasla Ethereum’un mevcut fiyat aralığından 10 kat artma olasılığının daha yüksek olduğunu bildirdi.

Raporda yer alan veriler, Standard Chartered’ın Ethereum fiyatının 26.000 ila 35.000 dolar seviyesine kadar ulaşabileceğini gösterirken, Bitcoin fiyatının 50.000 ila 175.000 dolar arasına kadar yükselebileceğini işaret ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Geoffrey Kendrick liderliğindeki bankanın küresel araştırma ekibi, ETH üzerindeki daha fazla yükseliş hissinin, Ethereum ekosisteminin bir finansal piyasa olarak kapsamlı işlevselliğinden kaynaklandığını söyledi.

Bu, Ethereum’un borç verme ve sigorta gibi bankacılığa benzer temel finansal işlemleri ve ayrıca para birimleri ve emtialar için pazar yerlerinin geliştirilmesini desteklemesini sağlıyor.

Bu arada, Bitcoin yalnızca bir para biriminin birincil rolüne hizmet ediyor dolayısıyla bu da Ethereum’u kullanım durumlarını genişletmek için daha iyi bir konuma yerleştiriyor. Ayrıca Standard Chartered ekibi, 3.600 doların biraz altındaki mevcut fiyatından kolayca 10 kat artırmanın yanı sıra, Ethereum’un zaman içinde Bitcoin’i yakalayıp geçeceğine de inanıyor.

Banka ETH’ye Karşı BTC Değerlemesine Nasıl Geldi?

Bitcoin için, bir para birimi olarak rolü, BTC‘nin küresel ekonomiye katacağı banka dışı sektörden beklenen işlemlere karşı küresel kredi kartı piyasa değeri ile karşılaştırılmıştır.

Banka, Ethereum’u şu anki fiyatında 3.500 dolar civarında tutan iki ana faktörü hariç tuttuğu için Ethereum değerlendirmesinin aşırı görünebileceğine dikkat çekti:

“Mevcut fiyat, hem ETH’nin (BTC‘ye karşı) göreceli karmaşıklığını hem de ETH’nin gelişimi konusundaki belirsizliği yansıtıyor.”

Raporda, gelişimiyle ilgili bu belirsizlik ve insanların çoğunluğunun Ethereum’u karmaşık olarak algılaması, Ethereum yatırımcıları için riski artırıyor.

“Başka bir deyişle, potansiyel getiriler ETH için BTC’den daha büyük olsa da, riskler de daha yüksek.”

Yeni rapor aynı zamanda Standard Chartered tarafından Avrupa’daki kurumsal müşterilere yönelik bir kripto ticaret girişiminin yakında piyasaya sürülmesinden önce geliyor. Haziran 2021’deki duyuru sırasında banka, yeni platformun hedeflenen müşterilerinin Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklarla ticaret yapmasına izin vereceğini söyledi.

Standard Chartered, Kripto Yatırımlarında Dünyanın En Büyük 100 Bankasının Lideri

Blockdata tarafından Ağustos ayında yayınlanan bir yayın, Standard Chartered’ın kripto girişimlerine 380 milyon dolar yatırım yaptığını belirtti. Bu, onu kripto para birimi endüstrisindeki en büyük yatırımla dünyanın en büyük 100 bankası arasında lider banka yapıyor.

Araştırma ayrıca, dünyanın en büyük 100 bankacılık kurumunun %50’sinden fazlasının kripto para temelli projelere yatırım yaptığını söyledi.

“Yönetim altındaki varlıklara göre ilk 100 bankadan 55’i kripto para birimi ve/veya blok zinciri ile ilgili şirketlere yatırım yaptı. Ya doğrudan ya da yan kuruluşlar aracılığıyla.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar