Yatırımcılar Heyecanlı! Önde Gelen Kripto Para Borsası Bu Şaka Para Birimini Listeliyor

Önde gelen kripto para borsası Shiba Inu'yu listeleyeceğini duyurdu.
10:45
17 Aralık 2021
Yatırımcılar Heyecanlı! Önde Gelen Kripto Para Borsası Bu Şaka Para Birimini Listeliyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler şaka para birimi Shiba Inu için listelemelerin ardı arkası kesilmiyor. Öyle ki bu kez listeleme haberi Tayvan’dan geldi. Tayvan’ın önde gelen kripto para borsası BitoEX tarafından yapılan duyuruya göre borsa Shiba Inu‘yu platformunda listeleyecek.

Önde Gelen Kripto Para Borsası Shiba Inu’yu Listeleyecek

Tayvan’ın önde gelen kripto para borsası BitoEX, kullanıcılarının artık Shiba Inu ile (SHIB) borsada işlem yapabileceğini duyurdu. Borsa tarafından yapılan açıklamalarda popüler şaka para birimi için para yatırma ve çekme işlemleri bu haftanın başlarında etkinleştirildiği belirtildi.

Popüler kripto para borsası BitoEX, 2014 yılında piyasaya sürüldü ve kripto para birimlerinin Tayvan’daki öncülerinden biri oldu.

Borsa 2014 Yılında Doğu Asya market işletmecisi FamilyMart ile güçlerini birleştirerek dijital kiosklar üzerinden Bitcoin ödemelerini başlattı. Ayrıca borsa, Mayıs 2018’de dakikalar içinde 10 milyon dolar toplayan bir ilk madeni para teklifi (ICO) düzenledi.

Ek olarak Aralık ayı başlarında Shiba Inu’ya desteğini de açıklayan MaiCoin ile birlikte BitoEX, Tayvan’daki kripto para borsaları arasında aslan payını kontrol ediyor.

Öte yandan bu haftanın başlarında SHIB, İspanya’nın en büyük kripto para borsası olan Bit2Me tarafından da listelendi. Ayrıca önde gelen kripto para borsalarından olan Bitstamp, önümüzdeki yıl meme kripto para birimi için destek ekleyeceğini de doğruladı.

Tayvan’da Kripto Düzenlelemeri

Bu yıl Temmuz ayı başlarında yürürlüğe giren katı kara para aklama (AML) gereklilikleri nedeniyle birkaç kripto para borsası Tayvan’daki işlemlerini durdurma kararı aldı.

Geçen ay, Tayvanlı kripto işletmeleri “sanal para platformları ve ticaret işletmeleri” olarak tanındı. Mali Denetleme Komisyonu‘na (FSC) da piyasayı denetleme yetkisi verildi.

Yine de, ülkede yerel işletmeler için caydırıcı olan kripto para varlıkları için kapsamlı bir düzenleme seti bulunmuyor.

Düzenleyici belirsizliğe rağmen, Tayvan’ın 2 milyon kişiye (veya ülke nüfusunun yaklaşık onda birine) ulaştığı tahmin edilen canlı bir kripto para birimi topluluğu var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar