Bir Kripto Para Borsası Daha, Kendi NFT Pazaryerini Oluşturmak İçin Çalışmalara Başladı!

İşlem hacmi bakımından kripto varlık ekosisteminin en büyük merkezi kripto para borsalarından biri olan Kraken, kendi NFT pazaryerini oluşturmak adına çalışmalara başladı.
10:10
17 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su, borsanın kendi NFT pazaryerini oluşturmak adına çalışmalara başlandığını söyledi.

Borsalar, Kendi NFT Pazaryerlerini Oluşturuyor

NFT’lerin, 2021 yılında popülaritesinin artması ve kripto para piyasası dışından çok sayıda insanın da bu alanda çalışmalar yapması, işlem hacmi yüksek kripto para birimi borsalarını da bu alana yönelik çeşitli projeleri başlatmaya yöneltti. Bu alana yönelik projeler yürüten borsalar arasında da büyük ölçüde Binance ve FTX öne çıktı.

  • Binance, Haziran ayının başlarında NFT sektörüne dahil olmak için somut bir şekilde çalışmalara başlayan ilk merkezi borsaydı.
  • FTX, kısa süre önce Ethereum tabanlı NFT’leri destekleyeceğini duyurmadan önce Solana tabanlı NFT pazar yerini aldı.
  • Coinbase kısa süre önce cüzdanının NFT’leri destekleyeceğini ve böylece kullanıcıların koleksiyonlarını platform üzerinden görmelerine olanak sağlayacağını duyurdu.
  • Kasım ayında Houbi, kendi NFT platformu için bir deneme başlattı.

Kraken CEO’su, Çalışmalara Başladıklarını Açıkladı

Kripto para borsası Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajında, borsanın yakında NFT’ler için destek sağlayacağını söyledi. Yatırımcıların gelişen NFT pazarına erişebilmelerini sağlamak amacında olduklarını ifade eden Jesse Powell, şu anda bir NFT platformu üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Jesse Powell ayrıca son zamanlarda oldukça popüler olan ve geniş çapta konuşulmaya başlanan Metaverse’e de değindi. Çeşitli araştırmalar yürüttüklerini ve bu doğrultuda birtakım raporlar yayınladıklarını ifade eden Kraken CEO’su, Metaverse alanındaki heyecan verici gelişmelere de dikkat çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar