Yatırımcılar Dikkat! Avax Yorumları Sizi Yatırım Yapmadan Önce Düşündürebilir! Fiyat Yükselir Mi?

Ülkemizde de bir çok yatırımcısı bulunan AVAX için 2023 hareketli başladı. Fiyatta yaşanan son gelişmeler yükselişi tetiklemiş olabilir mi?
22:40
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avalanche (AVAX) fiyatı, 30 Aralık’ta bir yükseliş formasyonunun destek çizgisinden sıçradığından beri yukarı doğru hareket ediyor. Bu formasyonun kırılması ise olası tahminler içerisinde kendisine yer buluyor. AVAX fiyatı ise son 1 yılda ciddi düşüşler yaşadı.

Fiyat Aşağı Yönlü Mü Hareket Edecek?

Aşağı yönlü hareket, 30 Aralık’ta 10,54 dolarlık görece düşük fiyata yol açtı. AVAX o zamandan beri yukarı yönlü hareket ediyor. Düşüş sırasında AVAX, 15,20 dolarlık yatay destek alanının altına düştü.

Daha önce, bu alan 10 Kasım’da dirence dönüşmeden önce iki kez destek sağlamıştı (yeşil simgeler). Aşağı yönlü harekete rağmen, teknik göstergeler gelecekteki fiyat için iyi denilebilecek bir durumu işaret eden yükseliş sinyalleri veriyor. Günlük RSI yaklaşık iki aydır yükseliş eğilimi gösteriyor (yeşil çizgi). Bununla birlikte, Avalanche fiyat tahmini, fiyat 15,20 dolar direnç alanının üzerine çıkana kadar yükseliş olarak kabul edilemez.

Ocak Ayı İçin AVAX Fiyat Tahmini

Altı saatlik zaman diliminin kısa vadeli teknik analizi de AVAX’ın 15,20 dolara doğru hareket etme olasılığını destekliyor. Bunun ana nedeni, AVAX fiyatının bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilen azalan bir kama içinde işlem görmesi. Mevcut yukarı yönlü hareket, Avalanche fiyatı destek hattından (yeşil çizgi) sıçradığında başladı.

Takozdan bir ayrılma meydana gelirse, Ocak ayı için AVAX fiyat tahminini yükselişe geçirecek ve yukarı yönlü hareketin devamını destekleyecek. Takozun tepesi ve 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi 15,60 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu da 15,20 dolar-15,60 dolar arasında ortalama bir fiyatta direnç seviyeleri kümesi oluşturuyor.

Öte yandan, 30 Aralık’taki 10,54 dolarlık (kırmızı çizgi) dip seviyenin altına düşülmesi, AVAX’ın bu yükseliş fiyat analizini geçersiz kılabilir ve yeni dip seviyeler konusunda uyarıda bulunabilir. Sonuç olarak, AVAX için gelecekteki en olası hareket, kamadan bir kırılım ve 15,20-15,60 dolarlık direncin yeniden test edilmesi olabilir. AVAX fiyatı oraya ulaştığında gelecekteki hareket belirsizliğini koruyabilir.  Öte yandan, 10,56 doların altına bir düşüş bu yükseliş hipotezini geçersiz kılabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar