Solana Yorumuyla Tanınan Analistten Çarpıcı Açıklama! Bu Altcoine Dikkat!

Akıllı sözleşme platformu olan Solana (SOL) hakkında dikkat çeken yorumlarda bulunan analistten bu altcoin için çarpıcı görüş!
00:00
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarının önde gelen analistlerinden biri Litecoin’e (LTC) önümüzdeki haftalarda dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Litecoin Analizi!

Cantering Clark takma adı ile bilinen kıdemli analist Twitter üzerinden 156.000 takipçisine Litecoin’in daha önceki fiyat hareketlerinde dipleri ve tersine dönüşleri işaret eden yapısal bir model oluşturduğunu ileri sürdü. Cantering Clark paylaştığı grafiklerinde, LTC’nin 71 dolar civarında bir destek seviyesinden sıçrayabileceğini öne sürerek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Litecoin herkesi şaşırtmak üzere mi? Geçtiğimiz dönemlerde yaşanan dip seviyelere çok fazla yapısal ve trend benzerliği var. Farklılık, bağlamdır ve risk için affetmez bir ortamdır. Litecoin’in umurunda mı?

Uzman analist ek olarak açıklamalarında dünyanın en büyük kripto para borsasının yerel token’ı olan Binance Coin’ide (BNB) ele alıyor. Binance’in ödeme gücüyle ilgili önceki haftalarda karşılaştığı FUD’nin (korku, belirsizlik ve şüphe) geçmişte kaldığını ve BNB’nin artan güvenden faydalanması gerektiğini belirtti. Kıdemli analist BNB hakkında şu ifadelere yer verdi:

Gözler BNB’de…Binance hakkında oluşan FUD geçmişte kaldı. Ayrıca BNB, tarihsel olarak BTC ve ETH’ye karşı güçlü bir parite, bu yüzden belki biraz zorlanabilir ve önceki normlara geri dönebiliriz. Son 2 haftalık aralığın kırılmasında uzun süredir R:R (ödüllendirme riski) iyi tanımlanmış ve başarısızlık kötü sonuçlar doğurabilir. Her iki yönün kısa vadeli önyargısını tanımlamak için bağlamsal olarak çekici bir alandayız. Uzun pozisyon 253 gibi bir şey kaybederek geçersiz kılınırsa, o zaman bugünün yüksek kurulumlarının üzerinde tanımlanmış risk ile çekici bir kısa fırsat.

Solana Yorumu!

Öte yandan uzman isim geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarında lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un (ETH) rakibi olarak görülen Solana’nın (SOL) dip sinyalleri gösterdiğini söylemişti. Analist yükselişiyle dikkat çeken Solana hakkında geçtiğimiz hafta şunları söyledi:

Piyasa aslında mevcut konumda biraz kalabalık olabilir gibi görünüyor. Bence, diğer herkesin 3 doları talep etmesiyle birlikte %50’lik bir düşüş daha talep etme konusundaki kendi yorumum, bu şeyin tamamen tek taraflı olduğunun ve yakın gelecekte dibe vuracağının işareti olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar