reklamı kapat

Yatırım Gurusu: Bitcoin, Altın ve Gümüş “Gerçek Paradır”

Kiyosaki, takipçilerine Bitcoin alma tavsiyesinde bulundu.
18:40
23 Haziran 2020

Zengin Baba, Fakir Baba kitabının yazarı ve ünlü yatırım gurusu Robert Kiyosaki, yine lider kripto para birimi Bitcoin hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Kiyosaki’nin sıkı bir Bitcoin ve kripto para  hayranı ile destekçisi olduğu biliniyor. Kiyosaki daha önceki açıklamalarında BTC’nin itibari paralara kıyasla çok daha güvenli bir varlık olduğunu belirtmişti.

FED İnsanları Aldatıyor: Çare Bitcoin

Federal Rezerv’in sınırsız parasal genişleme programını eleştiren Kiyosaki, ABD merkez bankasının insanları aldattığını ancak bunun bir çözümü olduğunu vurguladı. Kiyosaki’ye göre FED ve bunun gibi merkezi kurumların aldatmacasından kurtulmak için Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıklar kullanılabilir.

Bitcoin, altın ve gümüşün “gerçek para” olduğunu vurgulayan Kiyosaki, FED’in şu an devamlı olarak “sahte Dolar” basmaya devam ettiğini ve bunun bir süre daha devam edeceğini belirtti. Bu durumun enflasyon üzerinde sert etkilere sahip olacağını ifade eden Kiyosaki, takipçilerine kendilerini altın, gümüş ve Bitcoin alarak korumaları tavsiyesinde bulundu.

Kiyosaki’nin sadece Twitter üzerinde 1,4 milyon takipçisi olduğunu düşünecek olursak BTC lehine attığı her tweet’inin çok büyük bir öneme sahip olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.