reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 23/06/2020

Bitcoin fiyatında görülen ani yükseliş devam edecek mi?
19:12
23 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin özellikle 22 Haziran tarihinde kayda değer bir yükseliş elde ederek yeniden sırasıyla 9.400 doları, 9.500 doları ve ciddi satış baskısının yer aldığı 9.650 doları kırmayı başardı. Bitcoin’in bu ivmesi grafikte anında bir boğa emaresi oluşturdu ve şu an için üç gün boyunca sürecek bir yükseliş trendinin başında olabiliriz.

Bitcoin Grafik

PayPal ve Venmo’nun direkt kripto para ödemelerini uygulamaya alacağı söylentisinin basına sızması, Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini yükselişle tanıştıran temel etmen oldu. Dün 9.800 dolara kadar çıkan BTC, bu haberin etkisinin azalması ve FOMO’nun yavaşlaması ile birlikte yeniden hafif bir düzeltme yaşadı.

Buna rağmen BTC/USD teknik analizine ve Bitcoin grafiğine bakıldığında 12 günlük üssel hareketli ortalama ile 26 günlük üssel hareketli ortalamanın 9.689 dolar seviyelerinin üstüne işaret ettiği ve asıl fırtınanın bu direnç kırıldıktan sonra başlayabileceği görülüyor. Aslında 22 Haziran tarihinde çok net bir trend değişimi oldu ve alçalan üçgen formasyonu ile çanak formasyonu yerini yükseliş formasyonuna bıraktı.

Bitcoin Yorumları

Şu an için olası direnç noktalarına bakıldığında 10.000 doların tek gerçek direnç olduğu görülüyor. Bu seviyenin kritik bir psikolojik direnç değerine de sahip olduğunu söylemek mümkün. Şu an için FOMO başlamış ve bitmiş durumda. Bu da kripto para yatırımcılarına BTC almak için 10.000 dolar direncinin kırılması gerektiğini gösteriyor.

Eğer PayPal haberinin etkisi beklenenden çok daha çabuk biterse Bitcoin fiyatı düşüşe geçebilir ve tepeden alanlar zor anlar yaşayabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.