reklamı kapat

ETH Ya Şimdi Ralliye Başlayacak Ya Da Ralli Hiç Başlamayacak

Analistlere göre Ethereum ralliye şimdi başlamazsa bir daha hiç ralli göremeyebilir.
10:49
24 Haziran 2020

Son zamanlarda Ethereum’un fiyat hareketi Bitcoin’in fiyat hareketiyle yakından ilişkili bir şekilde ilerliyor ve bu da Ethereum (ETH) fiyatının 230 ile 250 dolar aralığında hareket etmesine sebep oluyor. Hafta başında ETH fiyatı bu aralığın alt seviye geri çekildi. Ancak alıcıların desteği fiyatın daha da aşağılara inmesini engelledi.

Bununla birlikte ETH, DeFi piyasasının gösterdiği göz kamaştırıcı performans ile birlikte dikkatleri üzerine topluyor. Ancak bütün bu gelişmelerin henüz fiyata yansımadığını görüyoruz. Dolayısıyla bu verileri değerlendiren analistler ETH’un yakın zaman da bir ralliye başlamaması durumunda bunun hiç gerçekleşmeyebileceğini düşünüyor.

Ethereum Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan ETH yazının yayına hazırlandığı sırada yaklaşık olarak 247 dolardan işlem görüyordu. Bu da dün görülen 230 dolar seviyesinden sonra iyi toparlanmaya işaret ediyor. Bu artışın Bitcoin’de yaşanan artışla birlikte gerçekleştiğini de rahatlıkla dile getirebiliriz.

Öte yandan her ne kadar henüz fiyata yansımamış olsa da şu anda Ethereum lehine çalışan birçok güçlü temel faktör var. BlockTower Capital yatırım başkanı Avi Felman Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda bu konuda birkaç risk olduğunu ifade etti ve riskleri şu şekilde sıraladı:

  • Piyasada BTC varken ETH’u kimse umursamayabilir.
  • Volatil bir BTC fiyatı BTC/ETH çiftine zarar verebilir.
  • Kilitli çok fazla ETH olsa da çoğu yeni kilitli varlığı stablecoin’ler oluşturuyor.

Ethereum Rallisi

Popüler analistlerden Ceteris Paribus, geçtiğimiz günlerde Ethereum‘un önümüzdeki altı ay içinde toplanmasının hayati önem taşıdığını belirtmişti. Analist önümüzdeki günlerde ETH’un bir ralli ye başlamaması halinde bunun bir daha asla gerçekleşmeyeceğini ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.