X

Yalnızca Bir Borsada 1 Ayda 8.000 Balina İşlemi Gerçekleşti

Balinalar son zamanlarda durmuyor. Haziran ayında sadece 1 borsada 8.000 balina işlemi gerçekleşti. 
10:38
9 Temmuz 2020

Kripto para borsası OKEx’te Haziran ayında 8.000’in üzerinde büyük Bitcoin işlemi gerçekleşti. “Balina işlemleri” olarak nitelendirilen bu işlemlerin Haziran ayında diğer tüm borsalardan daha fazla bir şekilde OKEx’te gerçekleştiği ifade ediliyor. Kaiko verilerine göre, gerçekleşen bu işlemlerin en büyüğü ise 513.1 BTC’lik işlemdi.

Balinaların Tercihleri

Verileri paylaşan Kaiko’ya göre balina işlemleri 10 BTC ve üstündeki işlemleri kapsıyor. Bununla birlikte OKEx’te gerçekleşen balina işlemlerinin ortalam büyüklüğü de 33 BTC seviyesindeydi.

Öte yandan Kaiko’nun açıklamalarına göre BTC/USDT işlem çiftinin desteklendiği borsalarda yalnızca BTC/USD işlem çiftinin desteklendiği borsalara göre çok daha fazla balina işlemi gerçekleşiyor. Yani genel bir değerlendirme yapıldığında; kripto para/kripto para işlemleri, kripto para/geleneksel para işlemlerinden daha çok tercih ediliyor. Çünkü kripto para işlemleri hem çok daha hızlı hem de çok daha ucuz bir şekilde gerçekleşiyor.

Alım Yapanların Borsası

Yapılan açıklamalara göre ilginç bir şekilde, OKEx‘teki balina alım emirlerinin hacmi satış emirlerinin neredeyse iki katı idi. Alış ve satış emirlerinde neden böyle bir fark olduğu açık olmasa da olası bir açıklama, satıcıların daha temkinli olmaları ve emirlerini 10 BTC‘nin altında daha küçük miktarlara bölme eğiliminden kaynaklandı yönünde.

Tüm bunların yanında OKEx CEO’su Jay Hao yaptığı bir açıklamada başarının anahtarının müşteri hizmetinden geçtiğini ifade etmişti. Görünüşe göre balinalar da Hao ile aynı şekilde düşünüyor.

Ayrıca OKEx, listelediği kripto para birimleri ile kullanıcılar için bir adım öne çıkıyor olabilir. Örneğin; son olarak Compound’u listelemesi ile yine bir kullanıcı talebini karşılamış oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar