Reklam

XRP Yatırımcıları, Yaklaşan Bu Gelişme İle Ralli Beklentisini Yükseltti: Yorum ve Eleştiriler

Devam eden SEC&Ripple davasının akabinde XRP'de önemli gelişmelere yaklaşıyor.
15:50
3 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

SEC ve Ripple davasındaki olumlu gelişmelerin yanı sıra XRP ağının ekosisteminde önemli güncellemeleri yaklaşıyor. Aralık 2021’den itibaren Ethereum blok zincirinde wXRP desteği duyuruldu.

Ethereum Blok Zincirine wXRP Geliyor

Devam eden SEC&Ripple davasının akabinde XRP‘de önemli gelişmelere yaklaşıyor. Wrapped token’lar bir kripto paranın değerine endekslenmiş token’lardır. XRP özelinde daha basit şekilde açıklanacak olursa, başka bir blok zincirinde XRP’yi taklit eden bir token olarak tanımlanabilir. Wrapped XRP, önümüzdeki ay Ethereum blok zincirinde başlatılacak. wXRP token’ı XRP tarafından 1:1 oranında desteklenecek.

Ripple CTO’su David Schwartz, haberi Twitter üzerinden iletti. Wrapped XRP, popüler altcoin’i dijital varlıklar için banka düzeyinde saklama hizmeti sunan Hex Trust ile gözetim altına alınacak. XRP ve wXRP arasındaki kritik fark, altcoin’in wrapped halininin akıllı sözleşmelerde kullanılabilmesidir.

Beklentiler

Kripto ekosistemi katılımcıları, Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri nedeniyle wXRP’yi eleştirdi. Bununla birlikte XRP’nin çoklu zincire eklenmesinin fiyat artışını tetiklemesi bekleniyor.

Kripto analisti WKahneman, wXRP’nin DeFi’ye adım atması ile XRP‘de uzun vadeli faydalar beklediğini aktardı. Duyuruya yanıt olarak XRP fiyatı %11 kazanım sağladı ve yukarı yönlü hareketini hızlandırdı. Öte yandan kripto para analisti ve YouTube Ben Armstrong, SEC ve Ripple davasının yakında sonuçlanacağına inanıyor. Bunun yanı sıra bir başka analist kingthies, XRP için 3 dolarlık hedef belirledi. Analistler popüler altcoin’in tekrar en popüler borsalarda yeniden listelenmesini bekliyor.

XRP, geçtiğimiz günden bu yana %7’nin üzerinde artış kaydetti. XRP, 1.20 dolara tırmanırken yükseliş beklentileri artmış durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar