X


XRP, SWIFT’ın Pazar Payını Ele Geçirebilir!

XRP ve Ripple, SWIFT'e ne derece bir rekabet sunuyor?
10:00
25 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Aldığı 200 milyon dolarlık son yatırım ile dünyanın en değerli ikinci kripto para ve blockchain firması haline gelen Ripple, ne yazık ki XRP yatırımcıları için benzer iyi haberler vermekte zorlanıyor. XRP 2019 içerisinde son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi ve bu durum birçok XRP yatırımcısını endişelendiriyor. Yine de XRP’nin küresel ödeme platformu SWIFT’in eksik yönlerini dolduruyor olması, yatırımcılar için bir umut ışığı olabilir.

Ünlü akademisyen Jeffrey Tucker konu hakkında yaptığı analizinde XRP ve Ripple’ın, ”antik SWIFT sisteminin” eksikliklerini doldurup bunları geliştireceğini ifade etti. SWIFT şu an dünya çapında neredeyse bütün bankaların sınır ötesi işlemlerini yapmasını sağlayan ağ konumunda ve bu pazar payının sadece bir kısmının bile XRP’nin eline geçmesi, tabloyu tamamen değiştirebilir.

Ripple ve SWIFT Rekabeti Artıyor

XRP’nin oldukça önemli bir teknoloji olduğunun altını çizen Tucker, eskiden kalma finans sisteminin bu gibi teknolojiler karşısında çaresiz olduğunu ve değişeceğini düşündüğünü aktardı. Aslında Ripple CEO’su da geçtiğimiz aylarda düzenlenen SWELL konferansında SWIFT’in pazar payını almaya talip olduklarını belirtmişti.

XRP bu analizden de anlaşılabileceği üzere 2019 yılı bitene kadar çok parlak günler göremeyebilir. Yine de bu durum kripto para sektörü için her an değişebilir ve alınan bir son dakika haberi veya ciddi bir alış baskısı XRP fiyatını beklenmeyen seviyelere taşıyabilir.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER