reklamı kapat

Wells Fargo’nun Kripto Parası Hakkında Yeni Gelişme!

Wells Fargo kendi kripto para biriminin SWIFT'den çok daha hızlı olduğunu dile getirdi.
16:00
21 Eylül 2019

Dünyanın en büyük bankacılık kurumlarından birisi olan ve geçtiğimiz yıllarda birçok kripto para yatırımcısının ”canını sıkan” Wells Fargo, bir hafta önce yaptığı açıklamada kendi kripto para birimini geliştireceğini duyurarak büyük bir şok etkisi yaratmıştı.

SWIFT’den Daha Hızlı

Yapılan açıklamada ABD dolarına 1:1 oranında endeksli olacağı vurgulanan Wells Fargo Digital Cash isimli stablecoin’in, uluslararası ödeme ağı SWIFT’den daha hızlı olacağı da vurgulandı. Söz konusu kripto para birimi R3’ün Corda Enterprise blockchain altyapısını kullanacak ve herhangi bir fon aktarımı buradan gerçekleştirecek.

Wells Fargo yöneticilerinden Lisa Frazier konu hakkında yaptığı bir röportajda şunları ifade etti:

”Dünya çapında para gönderdiğimizde ve para birimi takası yapmamız gerektiğinde, SWIFT ve diğer yerel bankalar gibi kurumları kullanmamız gerekebiliyor. Bu oldukça uzun bir süreç ve ne zaman üçüncü partilerle iletişime geçsek, bu ciddi anlamda vakit ve çabaya mal oluyor.”

Frazier bunlara ek olarak kendi kripto para birimlerinin SWIFT veya diğer uluslararası ağlara kıyasla çok daha hızlı olduğunu da ifade etti:

”Wells Fargo Digital Cash, SWIFT’den çok daha hızlı, ucuz ve kesinlikle daha verimli.”

İlgili blockchain projesi önümüzdeki yıl pilot aşamaya geçiş yapacak ve belirli konumlardaki şubelerin kendi aralarında transfer yapabilmesinin önünü açacak. Wells Fargo’nun ABD içerisindeki en büyük rakiplerinden JPMorgan da geçtiğimiz tarihlerde JPM Coin isimli kripto para birimini tanıtmış ve büyük bir gündem haline gelmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun