reklamı kapat

JPMCoin Tartışmaları Sürüyor

Kripto para piyasasında geniş yankı uyandıran JPMCoin hakkında çıkan tartışmalar artarak devam ediyor.
19 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Dünyanın önde gelen finansal kuruluşlarından JPMorgan Chase geçtiğimiz günlerde yaptığı JPMCoin duyurusuyla kripto para dünyasında çok sayıda tartışmanın çıkmasına neden olmuştu. Wall Street bankasının bunca tartışmaya konu olmasının temel nedeninin daha önceden kripto paralara karşı takındığı olumsuz tavır olduğu söylenebilir. Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes da konuya dahil oldu.

JPMCoin Eleştirileri

Kripto paralara olumsuz bir tutum sergilemesiyle bilinen JPMorgan Chase kendi dijital parası JPMCoin’i piyasaya süreceğini duyurunca eleştirilerin gelmesi gecikmedi. Bilindiği üzere bankanın CEO’su Jamie Dimon Bitcoin (BTC) hakkında birçok sert eleştiriye imzasını atmıştı. Bu nedenle hem Dimon hem de bankanın kripto para kullanıcıları arasında antipati topladığı düşünülebilir. JPMCoin hakkında çok sayıda görüşün olduğunu sosyal medya platformları üzerinden takip ediyoruz.

JPMCoin Hakkındaki Görüşler

İki haftada bir yayımlanan dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes da JPMCoin hakkında görüş bildirerek haber konu olan tartışmalara katıldı. Kimilerine göre JPMCoin birebir oranda dolara dayanacak bir sabit fiyatlı kripto para olacak. Kimileriyse yeni altcoin’in kullanıcılarına kolay ödeme yapma imkanları sunacağını ifade ediyor.


Kim haklı bilinmez ama Forbes JPMCoin’in “XRP’ye atılacak bir tokat” niteliğinde olduğunu savunuyor. Dergide yayımlanan bir makalede bu konuya geniş ölçüde yer verilmiş ve JPMCoin’in Ripple için bir tehdit olup olmadığı tartışılmış. Öte yandan kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Profesör Emin Gün Sirer konuya farklı bir şekilde yaklaştı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla JPMCoin hakkındaki gelişmeleri benzetme yaparak anlatan Sirer’in ifadeleri bir hayli düşündürücü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.