X


Wall Street Bitcoin’i Rafa Mı Kaldırıyor?

Wall Street'in Bitcoin girişimlerinden ses seda yok.
17:00
23 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin 4 bin doların üzerinde işlem görmeye devam ederken Wall Street kripto paralardan ümidi kesmiş görünüyor. Birçok firma Bitcoin’le alakalı bir iş kurma yoluna girse de Bitcoin’in yarattığı heyecan artık sönüyor.

Örneğin Goldman Sachs bu yılın başlarında Bitcoin alışveriş masası kurma planları olduğunu açıklamıştı. Bazı yorumcular bu planın gerçek dışı olduğunu ve Goldman Sachs’ın kripto çılgınlığına kapılıp gideceğini ifade etti.

SolidX CEO’su Daniel H. Gallancy şunları söyledi:

Piyasa Goldman ve benzeri şirketlerin bir anda kripto para piyasasına girmesini bekledi ancak bu gerçekleşmedi. Beklentinin yüksek olduğu zamanlar fiyatlar da oldukça yüksekti.

Halen Goldman Sachs’tan kripto paralarla ilgili bir haber gelmedi. Ayrıca sunacağı hizmet de çok az ilgi çekmişti, sadece 20 büyük yatırımcının Goldman Sachs ile çalışabileceği iddia edilmişti. Şirketin dijital değer yöneticisi Justin Schmidt düzenleyicilerin şirketi kripto paralar konusunda kısıtladığını ifade etti.

Goldman Sachs kripto para gelişmelerinin gerisinde kalan tek firma değil. Morgan Stanley de kripto paraları eylül ayından bu yana takibe almış durumda. Ancak Morgan Stanley bu konuyla alakalı herhangi bir sözleşme yapmış değil. Anonim bir kaynağın iddialarına göre şirket müşterileri Bitcoin vadeli işlemlerine çok az ilgi göstermiş.

Genel bakıldığında kurumsal yatırımcıların olumsuz durduğu görülüyor ancak bazılarına göre kurumsal yatırımcılar trene atlamak için doğru zamanı bekliyor. Eski Credit Suisse  çalışanı şimdiyse NKB Group’ta kripto para işleriyle uğraşan Ben Sebley şunları ifade etti:

Önemli olan ne biliyor musunuz? Şu anda yapım aşamasındaki tün altyapılar kurumsal yatırımcılara yönelik oluşturuluyor, bunu dikkate almalıyız..

Benzer bir açıklama da eski Deutsche Bank çalışanı Eugene Ng tarafından yapıldı. Ng şu anda kripto para koruma fonu Circuit Capital’in yöneticisi:

İlerleme kaydedilmiyor gibi görünüyor olabilir ancak sürprizlerle karşılaşabiliriz. Ayı sezonu birçok kurumun iyi temel atmasına olanak tanıyabilir. Acele etmiyor olabilirler, herkes fırsatı kaçırma korkusu yaşamak zorunda değil.

Kaynak: Livebitcoinnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar