X


Ethereum Toparlanmaya Başladı: Son 24 Saatin En İyi Performansı

Ethereum son 24 saatte piyasa değeri yüksek diğer kripto paralardan daha iyi performans gösterdi.
15:00
23 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum son 24 saatte %17’lik yükselişiyle kripto para piyasasında ilk 20 içerisinde en iyi performans gösteren değer oldu.

Kripto para piyasası kasım ayının ortalarından bu yana bir hafta boyunca boğaları misafir etmemişti. Bu sırada birçok kripto para yılın en düşük seviyelerine düştü ve piyasa günler boyunca toparlanamadı. Ethereum bu süreç içerisinde bazılarına göre ICO token’larının da satılmasının etkisiyle piyasadaki en sert düşüşlerden birini yaşadı ve 2. sıradaki yerini XRP’ye kaptırdı. Ethereum şu anda RSI ve MACD indikatörlerine göre oldukça güçlü bir hareket sergiliyor.  Ethereum’un son performansını yaratan etki birçok analiste göre 2018 yılının en düşük fiyatlarındayken alınan kısa pozisyonların son dönemde yaşanan yükselişlerle kapanması olarak görülüyor.

Ethereum’un önemli geliştirici firmalarından ConsenSys’un kurucusu Joseph Lubin bu hafta boğaları çağıran bir tweet attı. 2018’in dip noktasına gelindiğini ifade eden Lubin bu yıl içerisinde korkunun hakim olduğunu ancak toparlanmanın artık başlaması gerektiğini ifade etti.

Kripto para piyasasının sezonu ayı olsa da son dönemde boğa trendinin güçlendiğini söyleyebiliriz. Alış hareketi Ethereum açısından oldukça güçlü görünüyor. Saatlik grafiklerde yeşil mumlar görülmeye devam ediyor. ETH haberimizi hazırladığımız sırada 133 dolardan işlem görüyor.

Geçtiğimiz günlerde Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin 3 Blockchain startup’ına kripto para cinsinden 300 bin dolar bağış yaptı. Prysmatic Labs, ChainSafe Systems ve Sigma Prime Buterin’den 1000’er ETH aldı.

Kaynak: Blokt

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER